To nie jest jego pierwsza firma w AIP, wcześniej założył informatyczną.
Czytaj i zobacz: W inkubatorze WSG w Bydgoszczy grzeją się przyszłe rekiny biznesu! Dlaczego warto robić tutaj interesy? (wideo i foto)
Inkubatory przedsiębiorczości to też biznes na boisku
- Właśnie nawiązaliśmy współpracę z niemieckim inkubatorem z branży muzycznej, co otwiera szansę na realizację pomysłu, o którym myślę od dawna. Nie chcę jeszcze zdradzać szczegółów - mówi Michał Zaborowski. Jego drugim, równolegle rozwijanym biznesem, jest Miesięcznik Regionalny "Piłkarz". To czasopismo, które wspólnie z redaktorem naczelnym Erykiem Dominiczakiem, postanowili reaktywować w maju tego roku - już wcześniej było wydawane. Można tam znaleźć m.in. informacje z regionalnych boisk.
ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ: Bydgoszcz. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości WSG i UTP
W ramach inkubatora działa też np. Neuro-mind Ośrodek Neuroterapii Biofeedback we Włocławku. Dzięki nowoczesnej technologii klienci mogą zobaczyć, jak pracuje ich mózg. Uczą się, w jaki sposób zwiększać jego możliwości i regulować ważne funkcje organizmu. Neuro-mind pracuje pod superwizją EEG Instytutu Biofeedback w Warszawie. Terapię prowadzi Małgorzata Tchurz, certyfikowany neuroterapeuta, członek Polskiego Towarzystwa Biofeedbacku i Psychofizjologii Stosowanej.
Biznes międzynarodowy dzięki bydgoskim inkubatorom
-Oodwiedziliśmy niemiecki inkubator w Mannheim - zdradza Radosław Ratajczak, dyrektor AIP przy WSG i UTP. - Nawiązaliśmy międzynarodowe kontakty, na przykład z: Chinami, Izraelem, Niemcami, Kanadą czy Turcją. Otwiera to przed nami ogromne możliwości. Nasze firmy już teraz mogą myśleć o międzynarodowych interesach na preferencyjnych warunkach. Wkrótce pojawią się pierwsze takie kontrakty. Również przedsiębiorcy z innych krajów będą przyjeżdżać do Bydgoszczy.
Czytaj i zobacz: Inkubatory przedsiębiorczości Bydgoszcz. Otwórz firmę na uczelni i nie płać składek do ZUS! (galeria i video)
W ramach AIP WSG i UTP w Bydgoszczy działają już 53 firmy. Ich liczba cały czas rośnie. Przedsiębiorcy korzystają m.in. z osobowości prawnej AIP. Nie płacą ZUS-u, otrzymują wsparcie ekspertów. Mają zapewnioną obsługę księgową i prawną oraz wyposażone biuro: komputer, drukarkę, faks, telefon czy dostęp do internetu.
KONTAKTY: www.aip.byd.pl, [email protected], lub [email protected],
tel. 504 394 734, 880 879 906
