Jak informuje nas Izabela Goślińska, starszy specjalista ds. promocji i przedsiębiorczości Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy - wydarzenie realizowane było razem z Branżową Szkołą I Stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy.
Od lat wizytówką Izby, którą jej członkowie pogłębiają o kolejne wyzwania są: Jakość, niepowtarzalność, pasja, kreatywność na miarę potrzeb firmy i jej klientów, relacje mistrz-uczeń, szacunek dla pracy, otwartość na potrzeby społeczności lokalnych.
Teraz Izba stawia też zdecydowanie na budowanie i rozwój partnerstw biznesowych i kooperacyjnych w regionie oraz na kreowanie aktywnych i odpowiedzialnych postaw w obszarach przedsiębiorczości, edukacji, zachowań prospołecznych.
Powołano Fundację „Rzemiosło”
Jednym z bloków spotkania było powołanie Fundacji „Rzemiosło”, której głównym celem jest rozwój partnerstw biznesowych i kooperacyjnych. Zaprezentowane zostały jej główne cele i założenia.
To też może Cię zainteresować
Mówiono również o dorobku polskiego systemu edukacji z udziałem rzemieślników, wskazując na dualny model kształcenia zawodowego. Wręczono podziękowania zaangażowanym w ten proces pracodawcom i nauczycielom z regionu.
Odbyła się także uroczystość ślubowania klas pierwszych z BSISRiP w Bydgoszczy jako przyszłych kandydatów na czeladnika.
Na wydarzenie zaproszonych zostało ponad stu gości ze środowiska biznesowego oraz z władz samorządowych. To m.in. przedstawiciele Sejmiku Gospodarczego, ZUS, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Urzędu Miasta Bydgoszczy, wojewody oraz reprezentanci biznesu, m.in. „Cukiernia Sowa”, „Mazda”, „BlueHolding” i wiele innych.
