Inowrocław. Bardzo dobry występ młodych siatkarek MSPS podczas V Turnieju o Mistrzostwo Województwa w Minisiatkówce. Zdjęcia

Dominik Fijałkowski
Najmłodsze siatkarki MSPS Inowrocław doskonale spisują się w serii turniejów ministakówki o Mistrzostwo Województwa Kujawsko-Pomorskiego MSPS Inowrocław
Doskonale spisały się w V Turnieju o Mistrzostwo Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Minisiatkówce (kategoria dwójek) najmłodsze zawodniczki MSPS Inowrocław.

W imprezie wystąpiło 30 zespołów podzielonych na 4 grupy. W grupie "A", walczącej o Mistrzostwo Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz o awans na Mistrzostwa Polski, wystąpiło 7 zespołów, w tym cztery drużyny reprezentujące MSPS.

Jak informuje Zbigniew Nowak, trener inowrocławianek, fantastycznie zagrał tym razem zespół MSPS Inowrocław/IAS nr 1 (Ania Brudzińska, Katja Gużlecka), który wygrał 6 meczów i zajął 1. miejsce w grupie "A". Ponadto, 2. miejsce w tej grupie wywalczył zespół MSPS Inowrocław/IAS nr 2 (Karolina Świerczyńska, Aleksandra Dobecka). Dziewczyny wygrały 5 meczów i przegrały tylko z pierwszym zespołem.

Dobrze w grupie "A" zaprezentowały się dwa kolejne zespoły: MSPS/IAS nr 4 (Zuzia Mikołajew, Zuzia Dankowska, Alicja Harenda) zajął 6. miejsce wygrywając 2 mecze oraz zespół MSPS/IAS nr 3 (Joanna Sarnecka, Hanna Kopińska, Zofia Sękowska), który co prawda przegrał swoje spotkania, ale po bardzo wyrównanej grze i zajął 7. miejsce.

- Na uwagę zasługuje fakt, że nasze zespoły zdeklasowały drużyny Pałacu Bydgoszcz. Bardzo dobre zawody rozegrała Katja Gużlecka, zdecydowanie najlepsza zawodniczka turnieju - komentuje Zbigniew Nowak.

Aktualna tabela po V Turniejach o Mistrzostwo Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Minisiatkówce w Kategorii Dwójki (na 30 zespołów):

• 10.MSPS/IAS nr 4 - 94 pkt.

Opiekunami inowrocławskich drużyn są: Małgorzata Nowak i Zbigniew Nowak.

Ostatni, VI Turniej o Mistrzostwo Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Minisiatkówce, odbędzie w sobotę, 15 maja w Chełmnie.