Zobacz wideo: Jak naprawdę działa respirator?
Decyzja o wznowieniu opłat pod lecznicą zapadła dokładnie rok temu. Podczas sesji Rady Powiatu Inowrocławskiego w październiku 2019. Doktor Eligiusz Patalas, dyrektor Szpitala Wielospecjalistycznego im. dra Ludwika Błażka przedstawił wówczas samorządowcom program naprawczy dla swojej placówki.
Pięć obszarów programu naprawczego dla szpitala w Inowrocławiu, w tym pobór opłat na parkingach
Program dotyczył tzw. pięciu obszarów. Przeprowadzone w nich reformy miały dać szpitalowi rocznie dodatkowy milion złotych. Jednym z zaplanowanych działań było zwiększenie liczby miejsc parkingowych przy szpitalu i wprowadzenie tam opłat za parkowanie pojazdów. Wyliczono, że do kasy szpitala wpłynie dzięki temu 100 tys. złotych rocznie.
Liczymy, że opłaty zredukują też liczbę parkowanych pojazdów przed szpitalem, zwłaszcza tych parkowanych niezgodnie z przepisami, nad czym nie potrafią już zapanować ani Straż Miejska, ani Policja. Z powodu braku miejsc postojowych, samochody stawiane są na ciasnych uliczkach, tuż przed przejściami dla pieszych, a nawet na dojazdach dla karetek pod Szpitalny Oddział Ratunkowy
- mówił przed rokiem dyrektor Patalas.
Założono, że opłaty pod szpitalem pobierane będą w sposób automatyczny, a nie jak przed laty, przez firmę inkasencką. I tak też będzie. W tych dniach przy wjeździe pod szpital i jego parkingi od strony ul. Poznańskiej zamontowano automatyczne szlabany i specjalne urządzenia do wydawania biletów parkingowych.
Za pierwszą godzinę parkowania samochodu pod szpitalem w Inowrocławiu zapłacimy 3 złote
Służbom prasowym inowrocławskiego starostwa, które sprawuje administracyjny nadzór na szpitalem, zadaliśmy pytanie o cennik za parkowanie pod lecznicą.
Artur Kisielewicz, specjalista do spraw współpracy z mediami odpowiedział, że parkowanie do 15 minut będzie bezpłatne. Natomiast opłata za pozostawienie pojazdu na przyszpitalnym parkingu do 1 godziny wyniesie 3 złote, a za każdą kolejną rozpoczętą godzinę trzeba będzie zapłacić 2 złote.
Opłatami obciążeni zostaną też pracownicy szpitala. Będą musieli wydać jednorazowo, w formie kaucji, 30 złotych za otrzymanie karty parkingowej, a następnie co miesiąc płacić po 30 złotych za korzystanie z parkingu.
Z "Pomorską" skontaktował się jeden z taksówkarzy, którzy korzystają z postoju pod szpitalem. Poinformował, że właściciele taksówek też będą musieli wykupić kartę za 30 złotych, a następnie ponosić opłaty w wysokości 50 złotych miesięcznie. Zdaniem naszego rozmówcy, licencjonowana taksówka ma prawo korzystać z postojów za darmo. Pobieranie opłat może sprawić, że osoby chore, na przykład te korzystające z "taksówki dla seniorów" będą miały problem z dotarciem do szpitala i znajdujących się tam przychodni specjalistycznych. Jest jeszcze kilka dni na uregulowanie tej sprawy.
- Najlepsze zdjęcia z Google Street View. Kamera widziała ciut za dużo [ZDJĘCIA]
- Protest w sprawie aborcji w Mogilnie. Zobaczcie zdjęcia
- Protest na ulicach Inowrocławia przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego
- Kradł wodę z gminnego wodociągu. Wpadł w trakcie tankowania do cysterny. Zdjęcia
- Te rzeczy możecie mieć za darmo!
- Strajk kobiet w Inowrocławiu. Dzień drugi. Tłumy na Rynku. Zobaczcie zdjęcia
