Inowrocław. Puchar Polski w piłce nożnej kobiet. IKKP Noteć Inowrocław - KS Unifreeze Górzno 1:7. Zdjęcia

Dominik Fijałkowski
W pucharowym meczu lepsze okazały się piłkarki KS Unifreeze Górzno, które pokonały drużynę IKKP Noteć Inowrocław (różowe koszulki) 7:1 Dominik Fijałkowski
Piłkarki IV-ligowej Noteci Inowrocław przegrały na własnym boisku z II-ligową drużyną KS Unifreeze Górzno 1:7. Mecz rozgrywano w ramach 1/16 Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet.

Zobacz widei: Mecz 4. ligi Lider Włocławek -Wda Świecie

Inowrocławiankom serca do walki nie brakowało. To jednak nie wystarczyło, by marzyć o zwycięstwie czy choćby remisie z grającymi dwie ligi wyżej dziewczynami z Górzna.

Pierwsza bramka dla gości wpadła w 38 minucie pierwszej połowy. Kolejnych sześć, w tym jedną z rzutu karnego, piłkarki Unifreeze zdobyły w drugiej połowie spotkania. Jedyną bramkę dla Noteci strzeliła w 86 minucie meczu Marta Ossowska.

Tuż przed spotkaniem z piłkarkami Noteci spotkała się starosta Wiesława Pawłowska. Sprezentowała ona drużynie 20 nowych piłek i życzyła sportowych sukcesów.

- Imponujecie mi swoją postawą. Już jako dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji z satysfakcją odbierałam przez lata wasz zapał, zaangażowanie i bezinteresowną miłość do ulubionej dyscypliny sportu. Nie miałam też wątpliwości, że powinniście grać na najlepszym i najładniejszym stadionie. Po prostu Wam się to należy. Bawcie się dobrze grą. Sięgajcie gwiazd - powiedziała do inowrocławskich piłkarek Wiesława Pawłowska.