Inowrocław. Ulica Solna, to ogromny problem

(FI)
Ireneusz Stachowiak
Ireneusz Stachowiak Fot. Archiwum
Rozmowa z Ireneuszem Stachowiakiem, zastępcą prezydenta Inowrocławia.

- (GP) Podczas silnych deszczy część posesji przy ulicy Solnej zlewa woda. Mieszkańcy mają z tym kłopot od 2001 roku.

- (IS) Solna, to ogromny problem. Najprostszym wyjściem byłaby tam przebudowa kanalizacji, która odprowadza deszczówkę. Jest to jednak bardzo kosztowna inwestycja. Szacujemy, że może ona pochłonąć nawet kilkaset tysięcy złotych, a nas na razie nie stać na taki wydatek w tej części miasta.
- (GP) Czy to oznacza, że na Solnej wybudowano źle działającą kanalizację? A może są jeszcze inne przyczyny zalewania tamtejszych posesji?

- (IS) Wspomniałem już o kanalizacji. Z informacji, które otrzymałem w "Wodociągach", wynika, że została ona wybudowana zgodnie z normami. Wszystko byłoby w porządku, gdyby zbierała jedynie deszczówkę spod posesji na Solnej. Niestety, na ulicę spływa podczas ulewy dodatkowa woda od strony pobliskich marketów i stacji paliw. Dlaczego? Bo kilka lat temu, gdy wykonywano tę inwestycje, utwardzono tam grunt, przez co ziemia nie wchłania już tyle wody co przedtem.
- (GP) Mimo wszystko mieszkańcy mają prawo oczekiwać pomocy od miasta w rozwiązaniu tego problemu. W końcu to inowrocławski ratusz zarządza ulicą Solną.

- (IS) Byłem na Solnej kilka razy. Wszystko co mogliśmy tam doraźnie zrobić, zostało wykonane. Postawiliśmy murek od strony marketów, który powinien powstrzymywać przynajmniej część wody. Obecnie można jedynie czekać na rozpoczęcie w pobliżu budowy galerii handlowej. Zmieniliśmy ostatnio zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, umożliwiając inwestorowi realizację tych prac. Ponadto zobligowaliśmy go do budowy systemu kanalizacyjnego, który sprawi, że Solna nie będzie już zalewana. Z docierających do mnie informacji wynika, że inwestor rozpoczął już przygotowania do budowy.
- (GP) Podczas spotkania ekipy "Pomorskiej" z mieszkańcami Solnej padł wniosek o wybudowanie w pobliżu porządnego placu zabaw dla dzieci.

- (IS) Na pewno możemy taki plac postawić. Urządzenia muszą być jednak montowane na terenie administrowanym przez miasto. Wpierw trzeba sprawdzić, czy mamy w pobliżu miejsce, które nadaje się na plac zabaw.

Wideo

Komentarze 14

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 10.11.2009 o 20:48, antypomawiacz napisał:

Kolego dlaczego pomawiasz Prezydenta o to, że był radnym "za rządów SLD i IKW"? Dlaczego piszesz nieprawdę? (w czasach rządów koalicji SLD-IKW Brejza był posłem). Piszesz o prezydencie nieprawdę celowo, czy tak dla żartów?


Szanowny ANTY a w zasadzie POMAWIACZU i na dodatek KŁAMCZUSZKU! Zasada jaka powinna obowiązywać jest taka,że aby zaprzeczać trzeba najpierw wiedzieć!Więc wiedz Panie,że pan PREZYDENT w kadencji 1994 - 1998 był radny Rady Miejskiej z ugrupowania IKW. Nie brzydził się też głosami lewicy,dzięki którym został wybrany przewodniczącym sejmiku województwa bydgoskiego.Dopiero pózniej został posłem z AWS-u. I to tyle i to prawda!!!
a
antypomawiacz
W dniu 10.11.2009 o 15:52, WILK napisał:

Prawda,że ul.Solną zbudowano za rządów SLD i Inowrocławskiej Koalicji Wyborczej.Dla przypomnienia Kapturku w IKW radnym był tam też obecny prezydent.Pózniej powstał tam supermarket i BP i od tego czasu zaczęła się gehenna mieszkańców Solnej.Bez względu na to kto zawinił jest bardzo poważny problem,który trzeba rozwiązać bo uderza on w mieszkańców tej ulicy,którzy z tego tytułu ponoszą określone straty.Jest ciągłość władzy i ona musi rozwiązać ten problem a nie czekać aż zrobi to potencjalny inwestor przyszłej galerii.Za ile lat ona powstanie?Mieszkańcy tracą swój dorobek,zaś Czerwony Kapturek przeistaczający się w Czerwony Problem zaczyna uskuteczniać politykę.Czy CZERWONY PROBLEM to może inaczej dezynteria,której nabawił się CZERWONY KAPTUREK? Współczuję KAPTURKU,ale może lepiej siedz na kibelku a nie przy komputerze i nie drwij sobie z ludzi,którzy mają problem a nie ochotę na politykowanie.Kolego dlaczego pomawiasz Prezydenta o to, że był radnym "za rządów SLD i IKW"? Dlaczego piszesz nieprawdę? (w czasach rządów koalicji SLD-IKW Brejza był posłem). Piszesz o prezydencie nieprawdę celowo, czy tak dla żartów?
W
WILK
W dniu 09.11.2009 o 17:28, Czerwony Kapturek napisał:

Niech radny Kieraj spojrzy w lustro. To właśnie za czasów SLD zbudowano ul. Solną. Nie postawiono odpowiednich warunków technicznych BP i Albertowi, a tym samym doprowadzono do obecnej sytuacji. Narażono budżet na straty! Dobrze, że władze nie chcą wydać publicznych pieniędzy, ponieważ za chwilę będzie musiał zrobić to inwestor z żabiej łączki. Szkoda mieszkańców ul. Solnej, ale to właśnie kolegom Pana Kieraja zawdzięczają obecne cierpienia!


Prawda,że ul.Solną zbudowano za rządów SLD i Inowrocławskiej Koalicji Wyborczej.Dla przypomnienia Kapturku w IKW radnym był tam też obecny prezydent.Pózniej powstał tam supermarket i BP i od tego czasu zaczęła się gehenna mieszkańców Solnej.Bez względu na to kto zawinił jest bardzo poważny problem,który trzeba rozwiązać bo uderza on w mieszkańców tej ulicy,którzy z tego tytułu ponoszą określone straty.Jest ciągłość władzy i ona musi rozwiązać ten problem a nie czekać aż zrobi to potencjalny inwestor przyszłej galerii.Za ile lat ona powstanie?Mieszkańcy tracą swój dorobek,zaś Czerwony Kapturek przeistaczający się w Czerwony Problem zaczyna uskuteczniać politykę.Czy CZERWONY PROBLEM to może inaczej dezynteria,której nabawił się CZERWONY KAPTUREK? Współczuję KAPTURKU,ale może lepiej siedz na kibelku a nie przy komputerze i nie drwij sobie z ludzi,którzy mają problem a nie ochotę na politykowanie.
W
WILK
W dniu 09.11.2009 o 17:28, Czerwony Kapturek napisał:

Niech radny Kieraj spojrzy w lustro. To właśnie za czasów SLD zbudowano ul. Solną. Nie postawiono odpowiednich warunków technicznych BP i Albertowi, a tym samym doprowadzono do obecnej sytuacji. Narażono budżet na straty! Dobrze, że władze nie chcą wydać publicznych pieniędzy, ponieważ za chwilę będzie musiał zrobić to inwestor z żabiej łączki. Szkoda mieszkańców ul. Solnej, ale to właśnie kolegom Pana Kieraja zawdzięczają obecne cierpienia!


Nie da się,że ul.Solną zbudowano za rządów
z
z solna
Pan Radny ciągle o tym samym gada, nawet gdy go o to nie pytają - do roboty, bo nie po to Pana wybrali, żeby bzdurami się zajmować i terapie publiczną sobie urządzać. Faktem jest to, że zmienił Pan partię, a takich ludzi się nie lubi i tyle. Wracając do tematu, to rozmawiałem kiedyś z jednym Panem z wodociągów i mówił mi jeszcze przed remontem, że będą kłopoty, bo w dołku jesteśmy i tak jak mówił tak jest. Mam nadzieję, że problem uda się rozwiązać, bo on istnieje. A owinianie obecnych władz za to, że ktoś bezmyślnie wcześniej coś zrobił źle jest głupie. Dajmy im jakieś pomysły na rozwiązanie problemów, a nie zajmujmy sie bezmyślną krytyką. Powodzenia Panie Stachowiak! Zawsze byłem za młodymi!
K
Krzysztof Boniek
Szanowny internauto, zgrabnie wymyślający nick tak, aby nazwisko wskazywało kogo masz na myśli. Otóż odwaga polega na tym, że nie pisze się pod pseudonimem. Cenzura dawno została zniesiona i to jest urok współczesnego świata. Osoby publiczne muszą być przygotowane na krytykę, nawet tę najgorszą, ale cyznim, kłamstwo i chamstwo trzeba tępić i piętnować na każdym kroku. Mylisz się twierdząc, ze to ja byłem autorem wpisu krytukującego obecnego zastępcy prezydenta, rzekomo opluwając go. To jaką podjąłem decyzje i dlaczego tak się stało nie muszę tobie tłumaczyć, chyba, ze pragniesz umówić się na dyżur to możemy pogadać w cztery oczy i wszystko z detalami ci opowiem. Nie rozumiem twojej nadgorliwości w szturchaniu wielu ludzi. Nie opluwam Pana Ireneusza Stachowiaka to, że nie jest już nawet moim kolegą to nie moja zasługa. Idzie się dalej w przyszłość. Nie można zapomnieć o tym co zrobił ze mną i innymi ludzmi, to że mięliśmy czasami odmienne zdanie to świadczyło o dobrej współpracy, którą niestety nie potrafił docenić. Mogę się nie zgadzać z decyzjami, mogę krytykować ale mówię prosto w oczy. Nie można zapomnieć o latach współpracy i wymazać z pamięci to co dobre. Jeżeli jesteś tak bardzo zainteresowany, to oświadczam tobie zacny internauto, że z Panem Stachowiakiem nie rozmawiam już kilka miesięcy bo nie mam o czym i nie próbuje jeżeli ktoś nie chce. Przyjdzie za pewne czas opamiętania i zrozumienia błedów, lecz może to być za późno. W polityce się bywa, człowiekiem jest się zawsze, niektórzy nie potrafią tego zrozumieć.
Mam nadzieję, że moje wywody filozoficzne dotarły do ciebie, a jeżeli nie to mówi się trudno...
H
Haker
W dniu 09.11.2009 o 17:16, Bo nie K ometa napisał:

Panie radny uciekający z różnych partii wstyd. Oplówać dawnego kolegę!


Z przykrością stwierdzam ,że nie jestem kolegom ani nawet znajomym panów w-ce i radnego.Co do kanalizacji to przyszły inwetor jest zobowiazany zrobic ją obok swojego obiektu wraz z drogami dojazdowymi .I to nie jest żadna łaska.Problem jest innego rodzaju.Mieszkańcy nie mogą godnie mieszkać i zyć bo administracja ratuszowa na czele z kilkoma prezydentami nie potrafi rozwiązać , wydawałoby sie , prostego problemu technicznego.W takim razie za co im placimy?Może uzależnić wynagodzenie od efektów?A tak czy się stoi czy się leży.....!!Starsi mieszkańcy potrafią dokonczyc to powiedzenie!Na godziwą wypłatę trzeba zarobić Panowie!!!Nikt i nigdzie by Wam tyle nie placił za Wasze "istnienie"!!!
C
Czerwony Kapturek
Niech radny Kieraj spojrzy w lustro. To właśnie za czasów SLD zbudowano ul. Solną. Nie postawiono odpowiednich warunków technicznych BP i Albertowi, a tym samym doprowadzono do obecnej sytuacji. Narażono budżet na straty! Dobrze, że władze nie chcą wydać publicznych pieniędzy, ponieważ za chwilę będzie musiał zrobić to inwestor z żabiej łączki. Szkoda mieszkańców ul. Solnej, ale to właśnie kolegom Pana Kieraja zawdzięczają obecne cierpienia!
B
Bo nie K ometa
W dniu 09.11.2009 o 11:44, haker napisał:

Może jak sprawami miasta zajmą się fachowcy a nie osoby z partyjnego nadania(politolog?)to nie będzie takich problemów jak ten z brakiem kanalizacji burzowej czy złego przekroju rur na Solnie.Nas mieszkańców nie stać na takich "pseudo" specjalistów i to wysoko opłacanych!!!


Panie radny uciekający z różnych partii wstyd. Oplówać dawnego kolegę!
w
wiśniowa
Problemy z Solną pojawiły się z chwilą inwestycji poczynionych za czasów panów z SLD - i takie są realia. Również ci panowie -doskonale to pamiętam - obiecywali mieszkańcom plac zabaw dla dzieci.
Na szczęście to towarzystwo fachowców (z najsłynniejszym fachowcem z lokalówki) już odeszło. Trzymam wiceprezydenta za słowo, a wice prezydent niech pilnuje inwestora, który ma zrobić porządną kanalizację na Solnej.
O plac zabaw się nie martwię, bo można byc pewnym, że czasy, gdy inowrocłwskie dzieci nie miały gdzie się kąpać, jeździć na łyżwach, grać w pilkę i bawić się na porządnych palacach zabaw już dawno minęły.
~mieszkaniec~
W dniu 09.11.2009 o 11:44, haker napisał:

Może jak sprawami miasta zajmą się fachowcy a nie osoby z partyjnego nadania(politolog?)to nie będzie takich problemów jak ten z brakiem kanalizacji burzowej czy złego przekroju rur na Solnie.Nas mieszkańców nie stać na takich "pseudo" specjalistów i to wysoko opłacanych!!!


I to jest cała prawda.A przykłady tak bliskie-ul.Piłsudskiego i Swiętokrzyska.To jest fachowość i dbałość.
u
urzędnik
W dniu 09.11.2009 o 13:27, solna napisał:

Zdaje się, że to za "fachowców" z SLD postawiono w tym miejscu dwa markety i nie pomyślano o skutkach dla ulicy Solnej, jakie pociągnie za sobą utwardzenie gruntu? Lepiej więc odczepić się od obecnych "fachowców", bo jak widać wiedzą co zrobić , by sytuacja sie poprawiła.I wiedzą i robią, nieprawdaż?Problem zrobili poprzednicy, obecni-jak zwykle to bywa-ucinają kolejne "węzły gordyjskie".Taka jest prawda.


Noooooooooo,obecnie rządzący to "faktycznie"fachowcy!Nawet widać to po oczach i nie tylko-historycy i .........politolog?Brawa dla wyborców!Tak,obecni rzeczywiście ucinają węzły ale chyba swoje chłonne.I taka jest prawda.
s
solna
Zdaje się, że to za "fachowców" z SLD postawiono w tym miejscu dwa markety i nie pomyślano o skutkach dla ulicy Solnej, jakie pociągnie za sobą utwardzenie gruntu? Lepiej więc odczepić się od obecnych "fachowców", bo jak widać wiedzą co zrobić , by sytuacja sie poprawiła.
I wiedzą i robią, nieprawdaż?
Problem zrobili poprzednicy, obecni-jak zwykle to bywa-ucinają kolejne "węzły gordyjskie".
Taka jest prawda.
h
haker
Może jak sprawami miasta zajmą się fachowcy a nie osoby z partyjnego nadania(politolog?)to nie będzie takich problemów jak ten z brakiem kanalizacji burzowej czy złego przekroju rur na Solnie.Nas mieszkańców nie stać na takich "pseudo" specjalistów i to wysoko opłacanych!!!
Dodaj ogłoszenie