Zobacz wideo: Smaki Kujaw i Pomorza sezon 2 odc. 41 - Grębocin
Spotkania z przedsiębiorcami odbyły się w siedzibie przedstawicielstwa Urzędu Marszałkowskiego przy al. Niepodległości 4. Ze względów sanitarnych podpisanie umów z poszczególnymi firmami zaplanowano na konkretne godziny, aby uniknąć gromadzenia się osób.
Wsparcie dla branży gastronomicznej i fitness Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Warto wspomnieć, że z wsparcia skorzystać mogą firmy gastronomiczne i fit z całego województwa, które na skutek pandemii koronawirusa musiały zamknąć lokale i sale sportowe.
Jak informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowy marszałka, wsparcie dla przedsiębiorstw branż gastronomicznej i fitness jest elementem wartego 910 milionów złotych samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce. Pakiet finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Tak zwane granty na utrzymanie miejsc pracy, wyłącznie dla małych firm lub mikroprzedsiębiorstw, to zapowiadane już wcześniej przez marszałka Piotra Całbeckiego dofinansowanie etatu w wysokości 3 tysięcy złotych miesięcznie na pracownika. Firma, która w związku z obostrzeniami antyepidemicznymi musiała zamknąć lokal czy klub, może otrzymać od 6 do 12 tysięcy złotych, w zależności od obrotów, na utrzymanie jednego lub dwóch stanowisk pracy.
Urząd Marszałkowski przygotował warunki dwóch naborów wniosków. W drugim, na skutek sygnałów zainteresowanych przedsiębiorców, rozszerzył możliwość ubiegania się o granty także na te firmy, które faktycznie prowadzą działalność gastronomiczną lub fitness, choć w rejestrach przedsiębiorstw nie wskazały tego jako działalności przeważającej.
Pozytywnie rozpatrzono 365 wniosków o wsparcie branży gastronomicznej i fitness
- Wpłynęło pół tysiąca wniosków. W ramach dwóch naborów pozytywnie zweryfikowanych zostało 356 z nich. Obecnie trwa weryfikacja kolejnych. Umowy o wsparcie są podpisywane w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu i przedstawicielstwach w Bydgoszczy, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu - przypomina Beata Krzemińska.
Pierwsze z umów z przedstawicielami branży gastronomicznej zostały podpisane przed tygodniem w Urzędzie Marszałkowskim z firmami z Torunia.
Dziś, 28 grudnia, umowy zawarli właściciele firm z Inowrocławia i okolic. Jak wspomnieliśmy, zrobili to w przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego przy al. Niepodległości 4.
- Mając na względzie sytuację firm i ich pracowników, zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw sygnalizowanym przez te środowiska oczekiwaniom. Dziękuję współpracującym z nami przedstawicielom branż gastronomicznej i fit za to, że pomogli nam stworzyć warunki naboru pod konkretne oczekiwania oraz pracownikom Urzędu Marszałkowskiego, którzy przyjęli dodatkowe obowiązki, aby jak najszybciej udało się przekazać beneficjentom potrzebne wsparcie - komentuje marszałek Piotr Całbecki.
- Piękne bożonarodzeniowe żłóbki z inowrocławskich kościołów [zdjęcia]
- Inowrocław. Radni wspólnie z przyjaciółmi ufundowali zestawy wigilijnych potraw
- Nowe rondo turbinowe w Inowrocławiu otwarte. To największa inwestycja
- Kolejne ulice Inowrocławia oświetlają energooszczędne latarnie typu LED
- Świąteczna iluminacja na ulicach Kruszwicy. Zdjęcia
- Bożonarodzeniowa szopka na gniewkowskim Rynku przyciąga mieszkańców
