
(fot. Fot. Dominik Fijałkowski)
Mszę św. koncelebrował dziekan Dekanatu Inowrocław II ks. prałat Leszek Kaczmarek wraz z trzema wikariuszami z tej parafii. W uroczystości udział wzięli m.in. dwaj inowrocławscy parlamentarzyści - Krzysztof Brejza i Grzegorz Roszak, prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza wraz z zastępcami: Wojciechem Piniewskim i Ireneuszem Stachowiakiem oraz sekretarzem miasta Piotrem Strachanowskim, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia i radni, przedstawiciele dwóch inowrocławskich pułków Garnizonu Inowrocław, Żandarmerii Wojskowej, policji państwowej, harcerze ZHR oraz mieszkańcy.
Wystawiony został sztandar Inowrocławia. Homilię wygłosił ks. prałat Leszek Kaczmarek, który nawiązał do tragedii narodowej. Podkreślił jednocześnie, że z tej katastrofy wypływać może "nadzieja na narodowe dobro i pojednanie". Nawiązał w niej także - i odczytał jego fragment - do kazania, które podczas sobotnich uroczystości w Katyniu miał wygłosić Ordynariusz Polowy Wojska Polskiego ks. bp gen. dyw. Tadeusz Płoski. Na koniec mszy św. odśpiewana została pieśń religijna "Boże coś Polskę".
Wieczorem o 20.30 pod pomnikiem Jana Pawła II inowrocławianie w piąta rocznicę śmierci Papieża Polaka modlili się w jego intencji oraz ofiar sobotniej tragedii. Pod pomnikiem z godziny na godzinę przybywało zniczy.
Dalsza część uroczystości związanych z tragedią narodową odbędzie się dziś, 11bm., O godz. 16.00 w kościele garnizonowym odprawiona zostanie msza św. z udziałem kompanii honorowej oraz dowództwa Garnizonu Inowrocław i władz miasta.
Po wczorajszej mszy rozdaliśmy jej uczestnikom specjalne wydanie "Gazety Pomorskiej", poświęcone tragedii pod Smoleńskiem, które rozeszło się w mig. Egzemplarze tego wydania trafiły równiez m.in. do miezkańców osiedla Rąbin oraz kuracjuszy w inowrocławskim uzdrowisku.

(fot. Fot. Dominik Fijałkowski)

(fot. Fot. Dominik Fijałkowski)

(fot. Fot. Dominik Fijałkowski)

(fot. Fot. Dominik Fijałkowski)