- Dyplomy licencjackie wręczyliśmy 15 osobom. Czwarty w historii naszej uczelni rok akademicki rozpoczęło prawie 50 nowych studentów. Aktualnie studiuje u nas około 150 młodych osób - mówi rektor WSP, doktor nauk prawnych Wiesław Juchacz.
- Zdobywają oni wiedzę na trzech kierunkach: kryminologii, administracji oraz zarządzania miastem i regionem. Są też zajęcia na studiach podyplomowych w zakresie nauk o zdrowiu oraz nauk społeczno-prawnych - dodaje rektor.
Uczelnia przymierza się do uruchomienia studiów z zakresu prawa unijnego. Jej kadra, to profesorowie, wykładowcy i organizatorzy zajęć głównie z Bydgoszczy, Torunia i Inowrocławia. WSP ma własne punkty konsultacyjne.
Współpracuje z samorządami trzech powiatów: inowrocławskiego, mogileńskiego i radziejowskiego. Była organizatorem spotkań i konferencji naukowych, m.in. w sprawach ochrony środowiska, przedsiębiorczości i samorządności, a nawet gospodarczej współpracy polsko-białoruskiej.
Inowrocławska WSP ma w dorobku monografie, takie jak: „Odpowiedzialność za wypadki drogowe”, „Osiągnięcia nauk kryminalistycznych i medyczno-sądowych szansą wyjaśnienia dawnych spraw kryminalnych”, „Prawne aspekty ochrony środowiska”. W latach 2018-19 ukazało się też osiem uczelnianych czasopism podnazwą „Przedsiębiorstwo i prawo”. Ambicją władz uczelni jest uruchomienie studiów magisterskich.
