Zakres modernizacji obejmuje rozbudowę sieci technologicznej, a także rozbudowę infrastruktury magazynującej pozyskiwany biogaz.
- Przyczyną podjęcia decyzji o konieczności o modernizacji oczyszczalni ścieków było znaczne zwiększenie ładunku zanieczyszczeń w ściekach odprowadzanych z zakładów przemysłowych zlokalizowanych na terenie miasta - wyjaśnia Roman Gajkowski, dyrektor do spraw gospodarki ściekowej w spółce Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia w Grudziądzu.
ZOBACZ TEŻ: Grudziądz. "Wodociągi" pozyskały 35 milionów złotych na modernizację wysypiska śmieci
Ponadto argumentem przemawiającym za podjęciem działań modernizacyjnych było to, że na chwilę obecną nie ma już możliwości podłączenia nowych obiektów przemysłowych do miejskiej sieci kanalizacyjnej. - Całość projektu uwzględniającego kompleksową modernizację szacowana jest na około 43 mln zł - dodaje dyrektor Roman Gajkowski.
CZYTAJ TEŻ: Grudziądz. "Wodociągi" zakończyły projekt za siedem milionów euro
Modernizacja oczyszczalni, ma nie tylko umożliwić odbieranie ścieków z nowych zakładów przemysłowych, ale również umożliwić zwiększenie produkcji w istniejących już fabrykach, które taką potrzebę zgłaszały wielokrotnie.
