https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak dojechać na największy cmentarz w Grudziądzu

(DXC)
W razie potrzeby ruchem przy grudziądzkim cmentarzu kierować będą policjanci
W razie potrzeby ruchem przy grudziądzkim cmentarzu kierować będą policjanci Piotr Bilski/Archiwum
Największe roszady w organizacji ruchu wprowadzone zostaną w obrębie nekropolii przy ulicy Cmentarnej. Od poniedziałku kursować będą dodatkowe autobusy.

Przy parafialnej nekropolii pojawia się coraz więcej samochodów. Apogeum nastąpi 1 listopada. Od kilku dni zamknięta jest ul. Cmentarna. W niedzielę wieczorem ruch jednokierunkowy wprowadzone zostaną kolejne zmiany:

- ulica Parkowa - na odcinku od al. Żwirki w stronę ul. Cegielnianej będzie jednokierunkowa. Parkowanie aut możliwe w zatokach postojowych.

- ul. Budowlanych - ruch jednokierunkowy z wjazdem od ul. Parkowej.

- al. Żwirki - ruch jednokierunkowy z wjazdem z ul. Hallera.

- al. Wigury - ruch jednokierunkowy z wjazdem od ul. Cegielnianej

- ul. Smoleńskiego- ruch jednokierunkowy z wjazdem od ul. Hallera

- Ta organizacja ruchu obowiązywać będzie do 1 listopada do g. 21. Ruch na ul. Cmentarnej przywrócony zostanie 2 listopada od g. 21 - informują pracownicy Zarządu Dróg Miejskich.

Grudziądzki cmentarz przed świętem [zdjęcia]

W poniedziałek kursować zaczną pierwsze specjalne autobusy oznaczone literą „C”.

C2 - 18. Pułku Ułanów Pomorskich - Jaskółcza/Cmentarz
C7 - Poniatowskiego - Jaskółcza/Cmentarz
C8 - Mniszek- Jaskółcza/Cmentarz

We wtorek na ulice wyjadą kolejne:

C3 - Al. 23 Stycznia - Mokre/Białochówko
C4 - Lotnicza - Mniszek
C5 - Lotnicza - Lipowa (cmentarz)
C6 - Lotnicza - Rządz

- 31 października komunikacja miejska kursować będzie według rozkładów obowiązujących w dni powszednie szkolne. Natomiast 1 listopada według rozkładu obowiązującego w niedziele i święta, z wyjątkiem linii tramwajowej nr 2, która jeździć będzie, jak w dni powszednie - informują pracownicy urzędu miejskiego.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska