Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak firmy mogą kontrolować konkurencję?

Oprac. (d-ka) na podstawie informacji z KRD, Fot. SXC
Coraz więcej firm kontroluje, jak wiedzie się konkurentom
Coraz więcej firm kontroluje, jak wiedzie się konkurentom
Firmy chcą kontrolować m.in. kondycję konkurencji. 70 procent polskich firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które do tej pory kompleksowo nie sprawdzało swoich klientów, deklaruje chęć skorzystania z raportów dotyczących wiarygodności przedsiębiorstw.

Takie wnioski płyna z ankiety przeprowadzonej wśród polskich firm przez agencję marketingową IMAS International dla Krajowego Rejestru Długów.

Czytaj też: Bydgoszcz. Lepsza sytuacja w firmach. Już tylko 10 procent płaci nieterminowo swoje zobowiązania

Kupują raporty, by kontrolować konkurentów czy swoich parnerów

25 procent biznesmenów kupuje raporty, by sprawdzić konkurencję, a 30 procent w ramach poszukiwania kierunków rozwoju firmy. Wiedzę z raportów wykorzystują w swoich kontaktach biznesowych najczęściej działy sprzedaży, właściciele firm i specjaliści do spraw marketingu.

Krajowy Rejestr Długów proponuje swoim klientom kompleksową informację o firmach przygotowaną na podstawie raportów z bazy KRD oraz z bazy Verdict, której jakość zweryfikowała jedna z czołowych wywiadowni gospodarczych na świecie - Dun & Bradstreet.

Wystarczy skorzystać z nowej wyszukiwarki znajdującej się na stronie internetowej Krajowego Rejestru Długów www.krd.pp, w zakładce dla Biznesu, gdzie po wpisaniu nazwy firmy, NIP-u czy nazwiska właściciela, pojawią się informacje o przedsiębiorstwie. Firmy mogą sprawdzić, czy potencjalny klient zalega z płatnościami, jaka kwota kredytu kupieckiego jest firmie proponowana, oraz czy wystąpiły opóźnienia w realizacji zobowiązań płatniczych.

Czytaj też: Dłużnicy lista. Przełom. Nawet, jeśli tam traficie, dostaniecie kredyt

Kontroluje co 10. firma

Jak wynika z danych agencji marketingowej IMAS International, co dziesiąta firma z sektora małych i średnich przedsiębiorstw w ostatnim roku kupowała 10 raportów, wydając na nie ok. 500 złotych. 70 procent przedsiębiorców, którzy do tej pory nie sięgali po raporty, przyznało, że raporty o firmach mogą być bardzo przydatne.

- Obserwujemy wzrost zainteresowania przedsiębiorców informacjami o kontrahentach. Dzięki naszej współpracy będą mogli teraz otrzymać komplet informacji niezbędny do podjęcia właściwej decyzji o zawarciu umowy z danym kontrahentem, a nawet do oceny kondycji finansowej wybranej branży, co może ułatwić inwestowanie - mówi Jakub Kosteckiwiceprezes zarządu KRD BIG SA.

Z raportu Krajowego Rejestru Długów przedsiębiorcy dowiedzą się m.in.: czy interesująca ich firma jest notowana w rejestrze jako dłużnik, a jeśli tak, to kto jest wierzycielem, jaka jest kwota długu, kiedy powstał i z czego wynika.

Z kolei raporty Verdict w pełnej wersji mogą zawierać takie informacje, jak: kompletne dane teleadresowe firmy, nazwiska członków jej kierownictwa, strukturę własności, ocenę kondycji finansowej (w tym sugerowany maksymalny kredyt kupiecki), informacje o opóźnieniach w płatnościach oraz historię zatrudnienia).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska