Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak uprawiać seks i brać narkotyki... Kampania czy skandal?

(Lau.)
Krytyka mediów doprowadziła do tego, że 18 listopada w południe internetowa strona Seks w moim mieście była nieaktywna. Pojawił się komunikat, że zamieszczone treści nie były akceptowane przez Krajowe Centrum ds. AIDS
Krytyka mediów doprowadziła do tego, że 18 listopada w południe internetowa strona Seks w moim mieście była nieaktywna. Pojawił się komunikat, że zamieszczone treści nie były akceptowane przez Krajowe Centrum ds. AIDS http://sekswmoimmiescie.pl/
Krajowe Centrum ds. AIDS wycofało się z kontrowersyjnej kampanii "Seks w moim mieście". Miało być światowo, jak w amerykańskim serialu "Seks w wielkim mieście". Skończyło się - skandalem. Zawiniło wykonanie.

"Najpierw telefon do dilera. Zamawiam różne rzeczy w zależności od nastroju. Trawa, zawsze do niej extaska, kwasik, amfa... Jak już mnie wszystko wk..., to kokę też kupię" - to cytat z portalu "Seks w moim mieście", który działał do wczorajszego południa. Autorzy stworzyli fikcyjne profile mężczyzn, którzy odbywają stosunki seksualne z mężczyznami.

Przeczytaj również: Liliana i Martyna: Kochamy się. I dla nas to normalne

Celem kampanii miało być skłonienie gejów do stosowania prezerwatyw. Jednak sięgnięto po tak wulgarny język, że zdaniem części rozmówców "Rzeczpospolitej", która o tym napisała - ocierał się on o pornografię i po prostu edukuje, jak zażywać narkotyki. Kampania zakładała również przeszkolenie barmanów z 18 klubów w Krakowie, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu, w których spotykają się geje.

Kampanię (za państwowe pieniądze, Krajowe Centrum ds. AIDS jest bowiem agendą Ministerstwa Zdrowia) przygotowało osiem organizacji pozarządowych (m.in. Stowarzyszenie Lambda, Centrum Profilaktyki i Edukacji Społecznej, Społeczny Komitet ds. AIDS).

Krytyka mediów doprowadziła do tego, że 18 listopada w południe internetowa strona "Seks w moim mieście" była nieaktywna. Pojawił się komunikat, że zamieszczone treści nie były akceptowane przez Krajowe Centrum ds. AIDS. Stowarzyszenie Lambda Warszawa i Społeczny Komitet ds. AIDS oznajmiły, że "strona jest czasowo niedostępna. Zostanie uruchomiona po przeanalizowaniu treści na niej zawartych. Osoby, które poczuły się urażone zawartością strony, przepraszamy".

Czytaj też: Ona, ona i dziecko, czyli homo-rodzice

Toruńskie Stowarzyszenie Wolontariuszy Wobec HIV/AIDS "Razem" od lat zajmuje się profilaktyką i edukacją wiedzy na temat HIV i AIDS. Prezes "Razem", Andrzej Olczyk mówi krótko: wzrost zakażeń HIV jest faktem. - Nie znam kampanii "Seks w moim mieście". Z informacjami trzeba docierać do jak największej grupy ludzi. Wiele osób nie wie, jak zabezpieczyć się przed ryzykownymi zachowaniami. Wszyscy się pewnie zgadzają, że edukacja, profilaktyka i działania przez kampanie społeczne są ważne, ale nie mogę się wypowiadać na temat akurat tej kampanii. Najwięcej zakażeń jest wśród mężczyzn mających seks z mężczyznami. Pytanie: gdzie jest granica między profilaktyką a edukacją jak się odurzyć i uprawiać seks?

Stowarzyszenie "Razem" z okazji Światowego Dnia AIDS (1 grudnia) przygotowuje koncert w toruńskiej "Od Nowie" grupy "Myslovitz". Dochód z koncertu będzie przeznaczony na organizację Wigilii i pomoc zakażonym HIV. Członkowie stowarzyszenia będą rozdawali ulotki z podstawowymi informacjami na temat HIV i AIDS. Dzień wcześniej na toruńskiej Starówce zapalą znicze w kształcie czerwonej wstążeczki na znak solidarności ze zmarłymi na AIDS i będą rozdawali materiały informacyjne.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska