Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nowa Generacja Grudziądz. Młodzież chce wziąć sprawy edukacji i klimatu w swoje ręce

Aleksandra Pasis
Aleksandra Pasis
Na razie grudziądzkie koło Stowarzyszenia Nowa Generacja w Grudziądzu liczy 6 członków. I zachęca młodych do dołączania do ich struktur
Na razie grudziądzkie koło Stowarzyszenia Nowa Generacja w Grudziądzu liczy 6 członków. I zachęca młodych do dołączania do ich struktur Aleksandra Pasis
- Mamy chęci, energię i potencjał do działania - zapowiadają działacze nowo powstałego koła Stowarzyszenia Nowa Generacja w Grudziądzu. I zachęcają młodych z miasta i okolic do dołączenia. W ocenie Krzysztofa Kosińskiego z PiS, artykułowane tezy programowe NG, to powielanie niechlubnego kierunku Platformy Obywatelskiej, który nie służy dzisiaj Polsce.

Mikołaj Napieralski, przewodniczący koła NG z Grudziądza: - Jesteśmy grupą młodych ludzi, z których część ma już doświadczenie w działalności społecznej ale także są wśród nas osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z działalnością pozarządową. Jako młodzież zauważamy problemy, którymi żyje kraj: drożyzna, chaos w edukacji, upolitycznienie telewizji państwowej czy łamanie Konstytucji przez obecne władze. Dostrzegając to postanowiliśmy nie przechodzić obok tego obojętnie i wziąć sprawy w swoje ręce. Nie możemy stać bezczynnie.

Młodzi z NG również podkreślają że ważna jest dla nich integracja europejska polegająca na szacunku i obecności w Unii Europejskiej. - Nie chcemy powrotu do czasu gdy na granicach obowiązywały kontrole, co znamy z opowieści rodziców - mówią. I kontynuują: - Zależy nam na edukacji. Widoczna jest postępująca ideologizacja polskiego szkolnictwa. Sprzeciwiamy się bagatelizowaniu katastrofy klimatycznej. Mówimy "nie" wykluczaniu osób urodzonych metodą in vitro.

Przypomnijmy, że Nowa Generacja, młodzieżówka Platformy Obywatelskiej to wcześniejsi Młodzi Demokraci.

Działania Nowej Generacji wspierają prezydent Grudziądza i poseł KO

- To od młodych ludzi zależy przyszłość Polski, przyszłość Grudziądza. Unia Europejska to coś zastanego przez nich i dobrze, że mają świadomość że trzeba o nią zawalczyć, by nie zrobić kroku wstecz - uważa Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. I zauważa: - Cieszę się, że grudziądzcy działacze Nowej Generacji działają też w reaktywowanej młodzieżowej radzie miejskiej

.

Poseł Tomasz Szymański z KO: - Znając wasze zaangażowanie, doświadczenie w ruchach społecznych jestem pewny, że ten projekt wam się powiedzie.

Grudziądz jest trzecim miastem w naszym województwie po Bydgoszczy i Włocławku gdzie uruchomione zostało koło Stowarzyszenia NG. - Liczymy, że po Grudziądzu przyjdzie też czas na Toruń. Każdy u nas może realizować swoje wizje lokalnej ojczyzny, jej potrzeby - zachęca do dołączania do Nowej Generacji, Aleksander Ławniczak szef regionu Kujawsko - Pomorskiego NG.

Jak informuje Mikołaj Gabiniecki, członek zarządu krajowego, Stowarzyszenie Młoda Generacja powstała na początku bieżącego roku. W kraju ma około 1000 aktywnych członków, w Kujawsko - Pomorskiem - 60. - Naszym zadaniem jest też wspieranie lokalnych polityków, którzy należą do Platformy Obywatelskiej i jej koalicjantów - dodaje Mikołaj Gabiniecki. - Będziemy ich wspierali w kampanii.

PiS: Młodzi z Nowej Generacji powielają niechlubny kierunek Platformy Obywatelskiej

Każda inicjatywa zrzeszająca ludzi młodych wokół ważnych spraw jest cenna. Ludzie młodzi powinni się aktywizować, aby brać udział w życiu społecznym - dzieli się Krzysztof Kosiński, kandydat do Sejmu z list PiS-u. I podkreśla: - Co do wyboru wywodzenia się Nowej Generacji to już mamy pewien dystans. Co do artykułowanych przez nich tez programowych, to jest to powielanie niechlubnego kierunku, który nie służy dzisiaj Polsce. Choćby hasło "łamanie Konstytucji" jest elementem rozgrywek politycznych na forum Parlamentu Europejskiego, a właściwie jest ewidentnym sabotażem na rzecz działania Polski, blokuje poprzez rezolucje, liczne wystąpienia przed Komisją Europejską napływ środków z Krajowego Planu Odbudowy, które już powinny być a których nie ma.

Według Krzysztofa Kosińskiego z PiS-u młodzi ludzie też powinni mieć na sercu bezpieczeństwo kraju, zabezpieczenie naszych granic byśmy mieli bezpieczną Polskę. Co do edukacji, to według Krzysztofa Kosińskiego z PiS-u młodzi powinni skupić się na sprawach lokalnych, a w mieście brakuje uczelni wyższych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska