Faktycznie nasze typy sprawdziły się co do joty. Tylko z dziennikarskiego obowiązku podajemy więc jeszcze raz kto i co robi w powiecie sępoleńskim.
Dąbrowski, Pasternacki i Buława
Rządzi Przymierze Społeczne dla Krajny i Polskie Stronnictwo Ludowe, a języczkiem uwagi jest jedyny radny z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Na fotel przewodniczącego zgłoszono dwie kandydatury - Henryka Dąbrowskiego (PSL) i Andrzeja Chatłasa (PiS). 14 głosów dostał oczywiście Henryk Dąbrowski.
Wiceprzewodniczącymi zostali Oskar Pasternacki (Przymierze) i Józef Buława (SLD). Po tym głosowaniu radny senior Józef Buława przesiadł się na sąsiednie krzesło i oddał prowadzenie z sesji Dąbrowskiemu.
Kwiaty dla damy
Potem zaczęły się wybory starosty. Jedyny kandydat - Stanisław Drozdowski - dostał 13 głosów, trzy były przeciw, a jeden nieważny. Starosta, dziękując za wybór i zaufanie, przypomniał, że powiat czeka dużo pracy. - Musimy zabiegać o sąd i prokuraturę w Sępólnie - przypomniał. - Plany inwestycyjne wszystkim są znane. Najważniejsze są szpital i drogi.
Jak na dżentelmena przystało, otrzymane kwiaty ofiarował poprzedniej przewodniczącej Rady Powiatu._ - Anna Szuca zasłużenie jest nazywana pierwszą damą powiatu - _powiedział. W jego ślady pospieszył też jej następca Henryk Dąbrowski i Anna Szuca opuściła salę obrad im. Lucjana Prądzyńskiego z naręczem kwiatów.
Gwóźdź dla Skórczewwskiej
W obecnej Radzie Powiatu jest tylko jedna reprezentantka płci pięknej - Zdzisława Skórczewska, na co dzień szefowa Hospicjum św. Wawrzyńca. Halina i Andrzej Porożyńscy postanowili ją wyróżnić, ofiarowując ... gwóźdź. - Bo jako jedyna kobieta w Radzie jest właśnie takim "gwoździem programu" - uzasadnili podarek Porożyńscy.
Kolejna sesja 6 grudnia, a do tego czasu ciąg dalszy układania się, czyli wicestarostwie, zarząd i szefowie komisji.