Jakie imprezy zaplanowano w najbliższym czasie w powiecie chełmińskim?

Monika Smól
Monika Smól
Kasia Kowalska wystąpi w Chełmnie
Kasia Kowalska wystąpi w Chełmnie Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Udostępnij:
Kasia Kowalska, Baciary na imprezach organizowanych w czerwcu 2022 roku w powiecie chełmińskim. Co będzie się działo w najbliższym czasie?

CBŚP rozbiła grupę przestępczą w regionie

Chełmińskie Wieczory Organowe

Pierwszy koncert z cyklu XX Chełmińskich Wieczorów Organowych Chełmno 2022 zaplanowano na 24 czerwca. O godz. 19 w farze zagrają: Paweł Głowiński – organy (Toruń) i Maciej Afanasjew – skrzypce (Bydgoszcz). Wstęp wolny.

Święto Pułku w Chełmnie

Muzeum Ziemi Chełmińskiej wraz z rodzinami byłych Żołnierzy 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zapraszają na uroczystości związane z obchodami święta pułkowego 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty. Odbędą się one 25 czerwca o godz. 12 przed pomnikiem 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty przy al. 3 Maja (obok Baszty Panieńskiej).

Program:

 • godz. 12.00 - powitanie gości
 • godz. 12.05 - wystąpienia gości
 • godz. 12.15 - krótka historia 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty
 • godz. 12.20 - składanie kwiatów pod pomnikiem

Spaceruj po Chełmnie

Na 26 czerwca (niedziela) zaplanowano kolejny "Spacerek po Chełmnie". Tym razem przewodnik Władysław Flieger zaprosi na wędrówkę ph. "Dzieje 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chełmnie". Zbiórka - przed ratuszem o godz. 10.30. Udział jest bezpłatny.

Piknik rodzinny w Łunawach

Piknik rodzinny na Dzień Łunawiaka zaplanowano na 26 czerwca w Łunawach. Impreza rozpocznie się o godz. 14. W programie: animacje, przejazdy bryczką, dmuchańce, a także lody, wata cukrowa i grill.

Noc świętojańska z gminą Stolno

Noc świętojańską z gminą Stolno zaplanowano na 24 czerwca w Małym Czystem. W programie: biesiada i animacje na ludowo z zespołem Kundzia z ChDK przy interpretacji autorskiej Huberta Sierocińskiego, a około godz. 23 przejście nad jezioro w Małem Czystem. Tam nastąpi prezentacja obrzędów świętojańskich przez Zespół Tańca Ludowego Kundzia, a także puszczanie wianków, szukanie kwiatu paproci czy taniec z ogniem. Będą: grochówka, kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem, degustacja potraw grillowych przygotowanych podczas warsztatów kulinarnych, wata cukrowa, popcorn, napoje i słodki poczęstunek.

Gwiazdorska obsada Dni Unisławia

Dni Unisławia 2022 będą miały wyjątkową oprawę. A to za sprawą ważnego jubileuszu. W tym roku świętujemy 800-lecie powstania Unisławia. Z tej okazji program trzydniowych obchodów będzie bogaty w atrakcje. Na scenie w Unisławiu wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Imprezą towarzyszącą będzie sobotnia „Sołtysiada z Zakolem”. Wokół sceny też będzie się działo. Zaplanowano m.in. wystawę zabytkowych pojazdów, historyczną wystawę fotograficzną o gminie Unisław oraz o 100. urodzinach firmy „Unamel”.

W piątek, 24 czerwca o godz. 19 biesiadę poprowadzą „Baciary” – jeden z najbardziej znanych zespołów Podhala. Ich koncert do gwarancja dużej dawki muzyki tanecznej serwowanej w połączeniu z góralskim folkiem. „Jak się bawią ludzie” czy „Siedem czerwonych róż” to jedne z najbardziej rozpoznawalnych utworów zespołu. O godz. 21 unisławską sceną zawładnie zespół „Defis”. Nie zabraknie takich hitów, jak: „Niespotykany kolor”, „Piękny sen”, czy „Jeszcze raz”. Piątkowe obchody rozpocznie spotkanie wójta z podopiecznymi Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Iskierka” w Unisławiu o godz. 15. Zobaczymy artystyczne prezentacje dzieci z przedszkoli i uczniów szkół z gminy Unisław. Zagrają i zaśpiewają lokalne zespoły. Imprezę zwieńczy zabawa pod chmurką do godz. 2.

W sobotę, od godz. 18, zaplanowano koncert Sławomira - twórcy rock polo.
Publiczność usłyszy m.in. największy hit muzyka „Miłość w Zakopanem”. Z kolei o godz. 20.30 z zespołem „Cree” wystąpi Sebastian Riedel - syn legendarnego muzyka Ryszarda Riedla z zespołu Dżem. Zaoferują dużą dawkę blues rocka. Usłyszymy m.in. kultowe utwory „Dżemu”, w tym: „Czerwony jak cegła”, „List do M”, „Sen o Victorii”. Obchody zainauguruje XVII Półmaraton Unisławski i bieg na 10 km - Dziesiątka Unisławska. Będzie też wystawa zabytkowych pojazdów w unisławskim parku. Biesiadnie zrobi się za sprawą „Sołtysiady z Zakolem”. Świętowanie zakończy potańcówka do godz. 2.

Zarówno w piątek i w sobotę, nie zabraknie m.in.: rodzinnych gier i zabaw, występów, konkursów i pokazów. Wokół sceny gwarantowana moc atrakcji przy stoiskach. W parku do dyspozycji milusińskich będzie lunapark. Smacznie i różnorodnie będzie w strefie food trucków. Będzie także bar z bogatym menu. Na miłośników mocnych wrażeń czekać będzie profesjonalna strzelnica.

W niedzielę, 26 czerwca, odbędzie się uroczysta msza św. o godz. 16 w kościele p.w. Św. Bartłomieja w Unisławiu z udziałem władz samorządowych, gości i mieszkańców. Po niej będzie prelekcja o 800-leciu Unisławia i koncert orkiestry dętej z GOK-u w Unisławiu, który zwieńczy trzydniowe obchody. Na Dni Unisławia zapraszają: Gmina Unisław i GOK w Unisławiu.

Wibracje Letniego Przesilenia w Chełmnie

Wibracje Letniego Przesilenia – to kolejna, II edycja wydarzenia plenerowego w Chełmnie, otwierającego sezon letni 2022.

25 czerwca (sobota) upłynie w iście ludowym klimacie. Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego nad Jeziorem Starogrodzkim będziemy świętować obrzęd Sobótki. Uczestnicy będą świadkami niezwykle kolorowego widowiska zawierającego wiele elementów tanecznych oraz muzycznych, wykonywanego przez zespoły kultywujące regionalną tradycję folkloru. Wokaliści, tancerze i orkiestra zaprezentują widowisko wypełnione tańcem i muzyką. Będą królować kujawiaki, oberki i mazur, a głowy gości wypełni ludowa muzyka w nowoczesnej odsłonie.

26 czerwca (niedziela) chełmiński rynek rozświetlą gwiazdy polskiej muzyki pop i pop-rock. Słuchacze będą delektować się znanymi utworami, które można usłyszeć w największych polskich rozgłośniach radiowych, a także w programach i festiwalach muzycznych. Na scenie będziemy gościć zespoły: Banau, Modesta Pastiche oraz Kasię Kowalską.

Program:

 • 25.06.2022 – Ośrodek Wypoczynkowy nad Jeziorem Starogrodzkim – 15 - 23
 • Święto Dziecka – 15 - 20 - 5 godzin animacji, wiele elementów dla najmłodszych, ale i starszych widzów. Animatorzy, wspólne puszczanie baniek, gry wielkoformatowe, kącik Kici Koci, kolorowanie farbami Holi – to tylko część atrakcji, która czeka na widzów w rodzinnej wiosce.
 • Warsztaty plecenia wianków – 16 – 18
 • Potupajka z Kapelą Zespołu Pieśni i Tańca Pomorze – 20
 • Obrzęd Sobótki – Zespół Pieśni i Tańca Pomorze – 22
 • Fire Show – 22:30

Noc Kupały to święto wody, urodzaju ognia i pirotechniki! Fire show będzie zwieńczeniem obrzędu sobótkowego, na którym nie zabraknie muzyki nawiązującej do polskiej tradycji, choreografii barwnej, jak stroje ludowe oraz niebezpiecznego żywiołu - ognia.

Program - 26.06.2022:

 • Rynek w Chełmnie – 15– 22:30
 • Strefa animacji dla dzieci 15-17
 • Społeczna Galeria Sztuki – 17 (Grudziądzka 36)
 • Wernisaż wystawy czasowej grupy plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku
 • Koncert - Banau - 18:10

Banau to polski zespół rockowy założony w Siemoniu i Unisławiu, przez braci Szymona i Pawła Niewiemskich. Członkowie zespołu są obecnie związani głównie z Bydgoszczą i Toruniem. W 2009 zespół wydał płytę ADHDEMO. W tym samym roku zagrali godzinny koncert w studiu Polskiego Radia. W 2010 wystąpili także w trzecim programie TVP. W 2010-2012 BANAU został rekordzistą w skali kraju pod względem ilości zagranych koncertów podczas jednego finału WOŚP. O ich rekordowym koncertowaniu wspomniał w mediach ogólnopolskich sam Jurek Owsiak. W październiku 2017 roku zespół wydał drugą długogrającą płytę zatytułowaną "To co ważne".

Koncert – Modesta Pastiche – 19:30

Modesta Pastiche: interesujące stylizacje i aranżacje, charakterystyczny wizerunek zespołu na czele
z charyzmatyczną wokalistką. Grupa skupia muzyków z różnych środowisk muzycznych. Połączenie brzmienia naturalnych instrumentów z elektroniką i dj-skim pazurem nadaje ich muzyce wyjątkowy klimat. Repertuar koncertowy zespołu to standardy muzyki rozrywkowej i autorskie kompozycje zaaranżowane w niepowtarzalnej stylistyce żartobliwego pastiszu i elektro-retro-fuzji.
Produkcje telewizyjne: „Jaka To Melodia” TVP1, „Kabaretowa Scena Dwójki” TVP2.

Koncert – Kasia Kowalska – 21

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej znanych i charyzmatycznych postaci na polskiej scenie muzycznej, na której jest obecna od 27 lat. Jej twórczość od samego początku spotykała się z ogromnym uznaniem zarówno fanów, jak i branży muzycznej. Ma w dorobku wiele prestiżowych nagród, w tym: Fryderyki, Superjedynki, statuetkę MTV European Music Awards „Dla najlepszego polskiego artysty”, ponad milion sprzedanych płyt. Każdy jej album pokrył się platyną lub złotem. W 2018 roku Kasia Kowalska wydała nowy album, "Aya". Otrzymała za niego złotą płytę i dwie nominacje do Fryderyków. W 2019 roku ukazał się kolejny, koncertowy, album ze słynnego na całym świecie cyklu „MTV Unplugged”. Piosenką promującą to wydawnictwo jest duet ze Stanisławem Soyką „Tolerancja”. Najświeższe wydawnictwo Kasi Kowalskiej to dwupłytowy album live z koncertu na najpiękniejszym festiwalu świata Pol’and’Rock 2021. Podczas koncertów nie brakuje największych przebojów artystki, jak „Prowadź mnie", „antidotum", „A to co mam", „Spowiedź”, „Być tak blisko”, „Oto ja”, „Co może przynieść nowy dzień", „Coś optymistycznego", „To co dobre", a także najnowszych: „Aya” czy "Alannah".

Inauguracja Społecznej Galerii Sztuki w Chełmnie

W niedzielę, 26 czerwca, o godz. 17, zaplanowano inaugurację Społecznej Galerii Sztuki w kamienicy przy ul. Grudziądzkiej 36 w Chełmnie. To miejsce powołane z myślą o lokalnych artystach m.in. malarzach, rysownikach i grafikach, którzy chcą podzielić się swoją twórczością z innymi - mieszkańcami i turystami. Społeczną Galerię Sztuki G36 zainauguruje wernisaż wystawy czasowej grupy plastycznej UTW przy Chełmińskim Domu Kultury. Wystawę tę można będzie oglądać do końca września.

Galeria G36 to miejsce otwarte dla lokalnych artystów. Powstała z zauważonej przez nas potrzeby wsparcia ich twórczości poprzez ekspozycję prac w miejscu odwiedzanym zarówno przez mieszkańców, jak i w sezonie dużą liczbę turystów. Osoby zainteresowane wystawieniem swoich prac zachęcamy do kontaktu mailowego - [email protected] lub telefonicznego pod numerem telefonu: 512 218 106. G36 to społeczna przestrzeń wystawiennicza. Wystawienie prac nie wiążę się z żadnymi kosztami ponoszonymi przez artystów. Galeria poza malarstwem, rysunkiem i grafiką otwarta jest także na inne formy sztuki, jak rzeźba czy pozostałe formy twórczości mieszkańców.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie