https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jakie możliwości diagnostyczne daje PET? W sobotę "drzwi do zdrowia" szeroko otwarte

(has)
Tylko Andrzej Mleczko może tak "zarażać profilaktyką”.
Tylko Andrzej Mleczko może tak "zarażać profilaktyką”. repr. europejski kodeks walki z rakiem
Jakie możliwości diagnostyczne daje PET? Co to jest "dekalog onkologiczny"? Dlaczego warto robić systematycznie badania przesiewowe piersi i szyjki macicy? Jakie znaczenie ma aktywność ruchowa w zapobieganiu nowotworom?

Na te i wiele innych pytań znajdą odpowiedź ci, którzy skorzystają z zaproszenia i pojawią się 1 lutego w bydgoskim Centrum Onkologii.

Z okazji przypadającego 4 lutego Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem szpital organizuje bezpłatne badania oraz cykl spotkań edukacyjnych.

- Między dziesiątą a czternastą będzie możliwość wysłuchania wykładów na temat nowoczesnych metod współczesnej onkologii, zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej. Panie będą miały również okazję wykonać bezpłatne badania profilaktyczne - informuje dr n. med. Tomasz Mierzwa, kierownik Zakładu Profilaktyki i PromocjiZdrowia Centrum Onkologii.

Przeczytaj także: Centrum Onkologii w Bydgoszczy wzbogaciło się o najnowszej generacji rezonans magnetyczny [zdjęcia]
Wykłady odbywać się będą w Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu (PARIS), w sali D, od godz. 10.00. O badaniu PET, jednej z najnowocześniejszych metod współczesnej diagnostyki mówić będzie dr n. med. Bogdan Małkowski, koordynator Zakładu Medycyny Nuklearnej. Szczegóły "dekalogu onkologicznego" czyli uniwersalnego zbioru zasad zapobiegania chorobom nowotworowym przybliży dr Mierzwa.

W części edukacyjnej jest też "Quiz prozdrowotny" oraz wykład na temat aktywności ruchowej (to jeden z najistotniejszych czynników profilaktyki onkologicznej). Poprowadzi go dr Diana Łożyńska- Podhrebelna.

W sobotę będzie okazja do zrobienia badań mammograficznych i cytologicznych. Przypomnijmy - w ramach populacyjnych programów przesiewowych mammografię robią panie między 50. a 69. rokiem życia (raz na 24 miesiące). W przypadku cytologii badaniu - raz na trzy lata - poddają się kobiety w wieku 25-59 lat.
Szykuje się nie tylko uczta dla zdrowia, ale także podniebienia. Na pokaz zdrowego gotowania, połączony z degustacją, zaprasza Bartosz Kasprowicz (Cafe Bar "Magnolia", godz. 11.00, 12.00 i 13.00).

Czytaj e-wydanie »
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Wyjmij z lodówki i podlej hortensje. Ogród utonie w kwiatach. Oto trik na kwitnienie!

Wyjmij z lodówki i podlej hortensje. Ogród utonie w kwiatach. Oto trik na kwitnienie!

Starocie z PRL poszukiwane przez kolekcjonerów - mogą okazać się prawdziwym skarbem

Starocie z PRL poszukiwane przez kolekcjonerów - mogą okazać się prawdziwym skarbem

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska