- Jeśli dorosły człowiek chce skoczyć z szóstego piętra to nie można mu tego zabronić. A branie dopalaczy jest na pewno mniej szkodliwe niż skakanie z szóstego piętra – powiedział Korwin-Mikke.
Dodał, że niepotrzebna jest specjalna ustawa o dopalaczach. Choć przyznał przy tym, że nie wie, czym dokładnie są te środki. I porównał ich działanie do działania … Red Bulla.
Denaturat to też dopalacz!
Podczas spotkania z dziennikarzami i dziennikarkami w Toruniu wygłosił nie mniej kontrowersyjne opinie.
- 90 proc. ustawodawstwa Unii Europejskiej zostało żywcem wzięte z programu NSDAP, partii Adolfa Hitlera – uważa Janusz Korwin-Mikke. – Także zakaz palenia to postulat hitlerowski.
Janusz Korwin-Mikke podczas spotkania prezentował również swoje poglądy na temat sceny politycznej w Polsce. Jego zdaniem, część wyborów, np. kobiety, nie powinno mieć czynnego prawa wyborczego. - Kobiety wybierając kandydatów w wyborach głosują na tych najprzystojniejszych. Tak było w przypadku Kennedy’ego i Nixona. Wygrał ten pierwszy, choć miał gorszy program wyborczy – dowodził Korwin-Mikke. Polityk powoływał się przy tym na badania amerykańskie z ….lat 30.
Więcej filmów ze spotkania umieścimy już wkrótce na strefie biznesu.
