"A-21 The Japan Art" tak nazywa się ekspozycja. "A" pochodzi od Azji, natomiast "21" od XXI wieku. Podziwiać możemy prace 50 współczesnych twórców japońskich z grupy artystycznej A-21 z Osaki. Wystawa ma charakter interdyscyplinarny - na dwóch piętrach Galerii Miejskiej oglądać można malarstwo, fotografie, obiekty, instalacje i filmy video. Unikatowa kultura Japonii wyrażona została tu zarówno za pomocą form tradycyjnych, jak i współczesnych technik multimedialnych.
Ekspozycja jest zderzeniem wielowiekowej starej kultury, przez lata nie mającej kontaktu z Europą oraz nowego spojrzenia młodych twórców. Ogladając prace warto wiedzieć, że podstawowe zasady estetyki japońskiej związane są z relacją człowieka do przemijania i jego nostalgicznym dialogiem z naturą. Ideały estetyczne Japonii zbudowane zostały na pojęciach kruchości, marności, zmienności zjawisk.
Japończycy mówią nawet o "smutku rzeczy", który wynika z przekonania o konieczności zgodnego współistnienia z naturą, z której człowiek wychodzi i do której powraca. Powtarzające się w przyrodzie zmiany nasuwają refleksje o niepewności ludzkiego życia. Ten element nietrwałości postrzegany jest w estetyce japońskiej jako konieczny warunek piękna. Wystawa pokazuje, w jaki sposób wielowiekowe tradycje i założenia estetyczne sztuki japońskiej przekładają się na język współczesnej sztuki japońskiej, w jakim stopniu historia i położenie geograficzne Japonii zdeterminowały odrębność tej sztuki oraz na ile przeniknęły do niej trendy panujące we współczesnej sztuce światowej.