Pytania

Rad Ewy Mroczyńskiej słuchają egzaminatorzy WORD, policjanci, a nawet inżynierowie z Zarządu Dróg w Bydgoszczy
(fot. Fot. Marek Weckwerth)
Pytania
Na wszelkie pytania odpowiada Wojciech Jesionowski. E-mail: [email protected]. Tel. kom. 697-770-287.
- Przed zapisaniem się na kurs prawa jazdy warto zasięgnąć informacji u znajomych, rodziny - tych wszystkich, którzy niedawno kończyli szkolenie. Ci mogą wskazać dobry ośrodek - radzi Ewa Mroczyńska z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy - kierownikowi działu szkolenia, analiz i bezpieczeństwa ruchu drogowego.
To jeden z wielu kryteriów oceny szkoły jazdy. My postanowiliśmy ułatwić Państwu wybór tej właściwej. Zdajemy się na Czytelników, którzy mają już za sobą trudy szkolenia i czekają na egzamin państwowy lub mają już "prawko" w kieszeni.
Podzielcie się swoją wiedzą na temat ośrodków szkolenia kierowców, głosujcie SMS-ami.
Do 13 marca br. trzy razy w tygodniu (poniedziałki, środy, soboty) na naszych łamach ukazywać się będzie Tabela Szkół Nauki Jazdy w postaci pasków. Szkoły, które skorzystają z reklamy, będą zaprezentowane w opisach redakcyjnych. Szkoły, które nie figurują w tabeli, proszone są o zgłoszenie swego akcesu.
Dodatkową korzyścią publikacji w tabeli jest uczestnictwo w plebiscycie naszej redakcji na "Najlepszą Szkołę Jazdy na Kujawach i Pomorzu". Czytelnicy będą głosowali wysyłając SMS-y. Wyniki przedstawimy 18 marca.
Nagrodą dla najlepszej szkoły jazdy, w każdej z trzech mutacji lokalnych "Gazety Pomorskiej" uczestniczących w plebiscycie, będzie miesięczna kampania reklamowa na naszych łamach o wartości ok. 1.000 zł netto. Będzie to publikowany codziennie kolorowy moduł.
Dla superzwycięzcy wyłonionego przez kapitułę redakcyjną spośród 3 najlepszych szkół lokalnych ufundowana zostanie dodatkowo specjalna nagroda rzeczowa!
Czytelnicy każdej z mutacji "Pomorskiej" uczestniczący w głosowaniu mogą wygrać kino domowe.
Plebiscyt odbywa się pod patronatem Polskiego Związku Motorowego.
Aby ułatwić kursantom wybór właściwej szkoły jazdy, poprosiliśmy o kilka rad Ewę Mroczyńską z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy - kierownika działu szkolenia, analiz i bezpieczeństwa ruchu drogowego:
- Nie należy sugerować się niską ceną kursu, odbiegającą od średniej. To może oznaczać, że także poziom kursu będzie niski. W efekcie rachunek ekonomiczny wcale nie będzie korzystny - kursant będzie musiał wykupić dodatkowe godziny jazdy, a i to może okazać się za mało.
- Należy sprawdzić zdawalność, jaką mogą pochwalić się poszczególne ośrodki szkolenia kierowców.
- Ważne jest wyposażenie ośrodka - czy posiada salę wykładową i plac manewrowy.
- Najlepiej jeśli szkoła posiada takie same auta, na jakich odbywają się egzaminy państwowe w WORD.
- Trzeba zorientować się, czy godzinna szkolenia w danym ośrodku odpowiada 60 minutom czy tylko 45.
- Przed zapisaniem się na kurs warto zasięgnąć informacji u znajomych i rodziny.