https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jedziesz do sanatorium? Szykuj się na dodatkowe opłaty. Tyle kasują za TV, czajnik czy ręcznik

Małgorzata Stempinska
Kuracjusze, którzy jadą do sanatorium z NFZ, we własnym zakresie ponoszą koszty przejazdu do uzdrowiska, a także częściową odpłatność za wyżywienie i zakwaterowanie w sanatorium. Są jednak dodatkowe opłaty, o których głośno się nie mówi. Podajemy je na kolejnych slajdach naszej galerii >>>
Kuracjusze, którzy jadą do sanatorium z NFZ, we własnym zakresie ponoszą koszty przejazdu do uzdrowiska, a także częściową odpłatność za wyżywienie i zakwaterowanie w sanatorium. Są jednak dodatkowe opłaty, o których głośno się nie mówi. Podajemy je na kolejnych slajdach naszej galerii >>> Małgorzata Genca
Kuracjusze, którzy jadą do sanatorium z NFZ, we własnym zakresie ponoszą koszty przejazdu do uzdrowiska, a także częściową odpłatność za wyżywienie i zakwaterowanie w sanatorium. Są jednak dodatkowe opłaty, o których głośno się nie mówi.

Zadzwoniła do nas Czytelniczka z Bydgoszczy, która właśnie wróciła z sanatorium nad morzem.

- To był mój pierwszy wyjazd do sanatorium. Bardzo się ucieszyłam, że trafił mi się Kołobrzeg. Nie dość, że piękna miejscowość nad morzem, to jeszcze przy takiej wiosennej pogodzie. Wszystko byłoby super, gdyby nie dodatkowe opłaty, które kasowało uzdrowisko. Zapomniałam suszarki do włosów, więc za wypożyczenie na trzy tygodnie płaciłam 30 złotych. Za telewizor w pokoju z koleżankami płaciłyśmy w sumie 90 złotych. Była jeszcze opłata za czajnik - 21 złotych. Uważam, że skoro jako kuracjusze płacimy częściowo za wyjazd do sanatorium, to już nie powinno być żadnych dodatkowych opłat - mówi nasza Czytelniczka.

Czy sanatorium może pobierać dodatkowe opłaty od kuracjuszy?

Jak informują w K-POW NFZ w Bydgoszczy, osoby skierowane na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową ponoszą we własnym zakresie koszty przejazdu do uzdrowiska, a także częściową odpłatność za wyżywienie i zakwaterowanie w sanatorium. Wysokość opłat za pobyt w uzdrowisku określa rozporządzenie Ministra Zdrowia z 23 lipca 2013 roku w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego.

O tych dodatkowych opłatach w sanatorium z NFZ głośno się nie mówi - lista

W myśl przepisów, uzdrowisko nie może żądać od pacjenta innych opłat w trakcie leczenia niż te, które wymienione są w wyżej wymienionym rozporządzeniu. Niemniej jednak zarząd uzdrowiska może podjąć uchwałę o dobrowolnej opłacie pacjenta za np. wypożyczenie telewizora, czajnika czy suszarki do włosów i zapisać ją w wewnętrznym regulaminie. Zatem pobieranie opłaty za wypożyczenie dodatkowych sprzętów nie jest zabronione. Ile i za co kuracjusze muszą płacić w sanatoriach? Pokazujemy w naszej galerii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zdrowie

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gosc
Byłem w listopadzie w senatorium w Rabce nazwałem to senatorium Pożal się Boże.Za tv zapłaciłem 95zl tv o gabarytach pudełka zapałek często się zacinał, słabiutki procesor.Wyżywienie pożal się boże.Senatoriu po PRL a to nie najważniejsze bo obsługa w senatorium bardzo dobra,ale pokoje,zakwaterowanie to nie na te czasy.Powinno być już dawno zmodernizowane nie można się zasłaniać że to jest po PRL.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska