Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jest jeden dyrektor dla obu placówek. I wspólna praca

Redakcja
Akademia, z programem artystycznym dla babć i dziadków, to pierwsza tegoroczna impreza
Akademia, z programem artystycznym dla babć i dziadków, to pierwsza tegoroczna impreza
Dobrzyński Dom Kultury „Żak” i biblioteka mają jednego dyrektora. Łączą siły w przygotowaniach imprez dla lokalnej społeczności. Jedna z nich była w niedzielę. Kolejne już wkrótce!

Renata Chęcka, od ponad 20 lat związana z Dobrzyńskim Domem Kultury „Żak”, wcześniej pełniąca obowiązki dyrektora i dyrektorka placówki, została również dyrektorką miejskiej biblioteki.

- Powierzenie stanowiska nastąpiło zgodnie z literą prawa - mówi Ryszard Machnowski, sekretarz miasta i gminy Dobrzyń nad Wisłą. Decyzją burmistrza Jacka Waśko Renata Chęcka od 1 grudnia ubiegłego roku pracuje na pół etatu jako dyrektorka „Żaka” i również na pół etatu - jako dyrektorka biblioteki.

Przypomnijmy, że burmistrz Jacek Waśko chciał wcześniej - ze względów ekonomicznych - połączyć obie te placówki. Nie udało się. Na ile zaoszczędzono, stawiając na czele obu placówek dotychczasową dyrektorkę „Żaka”? Okazuje się, że pół eta-tu. - Nikogo nie zwolniono - mówi Renata Chęcka. - Obecnie księgowość prowadzi dla nas Zespół Obsługi Szkół. Była dyrektorka biblioteki przebywa na urlopie wychowawczym.

W bibliotece pracuje jeszcze jedna bibliotekarka, którą od lutego wesprze stażysta.Bibliotekarskie wykształcenie podyplomowe ma także Renata Chęcka. A w „Żaku” udało się zatrudnić pracownika kulturalno-oświatowego. - Cieszę się, bo od lat o to walczyłam - mówi Renata Chęcka.

Obie placówki - i dom kultury i biblioteka - połączą siły w organizacji różnorodnych imprez, ale działać też będą na zasadach odrębności. - Na pewno nie stracą na tym ani czytelnictwo, ani działalność sekcji artystycznych w „Żaku” - zapewnia Renata Chęcka. - Nadal będziemy organizować koncerty, wystawy. Teraz przede wszystkim myślimy o zbliżających się feriach i organizacji czasu wolnego dla najmłodszych.

A co do czytelnictwa - tylko w ubiegłym roku, dzięki pro-gramowi Biblioteki Narodowej i wkładowi własnemu miasta - zakupiono do biblioteki książki za ponad 12 tysięcy złotych. - Nasza placówka, działająca z filią w Chalinie, jest naprawdę dobrze zaopatrzona w książki, w tym te najnowsze - mówi Renata Chęcka. Wraz z filią biblioteka ma 951 czytelników. I chociaż - tak jak w całej Polsce - spada poziom czytelnictwa, w Dobrzyniu nad Wisła robi się wiele, żeby ten spadek był jak najniższy.

Temu służyć mają między innymi nowe godziny otwarcia placówki, korzystniejsze dla wypożyczających.
We wtorki i piątki biblioteka od 1 lutego czynna będzie w godzinach 9-17, w inne dni powszednie - od godz. 10 do 18.

Poniższy raport powstał na podstawie znaczenia imion. Czy imię wpływa na charakter człowieka, musicie odpowiedzieć sobie sami. Sprawdźcie, czy jesteście na tej liście.

Mężczyźni o tym imieniu częściej zdradzają [lista]

Chcemy budować polski kapitał dla polskich rodzin/AIP

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska