Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Jest wsparcie na organizację imprez turystyczno - krajoznawczych w regionie

Marek Weckwerth
Marek Weckwerth
Marek Weckwerth
Zlot Miłośników Pojezierza Brodnickiego, Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości, „Nad Wdą 2020” oraz „CykloCekcyn 2020” to tylko kilka z 28 projektów związanych z upowszechnianiem turystyki i krajoznawstwa, które realizują w tym roku organizacje pozarządowe dzięki wsparciu samorządu województwa.

Dofinansowanie trafiło też na znakowanie szlaków turystycznych. Na realizację tegorocznych zadań przeznaczono blisko 140 tysięcy złotych.

- Przedsięwzięcia i imprezy przygotowywane przez organizacje pozarządowe to ważny wkład w rozwój regionalnej oferty turystycznej oraz popularyzację i upowszechnianie turystyki na Kujawach i Pomorzu. To dzięki takim inicjatywom atrakcyjność turystyczna naszego województwa rośnie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

jak wyjaśnia Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, o wsparcie w konkursie ubiegały się towarzystwa turystyczno-krajoznawcze, stowarzyszenia, fundacje oraz kluby turystyczne. Dofinansowanie trafiło na organizację rajdów pieszych i rowerowych, konkursów oraz imprez turystyczno-krajoznawczych o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. Suma dotacji to 80 tysięcy złotych.

Dotacje na remont zabytków powiatu bydgoskiego. Na liście głównie kościoły [zdjęcia]

Wśród dotowanych projektów znalazły się konkurs krasomówczy dzieci, młodzieży i przewodników turystycznych organizowany przez Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Z. Kwiatkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu, Zlot Aktywnych Krajoznawców przygotowywany przez Oddział Kujawsko Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego i rajd rowerowy „Cała Kruszwica na rowery”, którego organizatorem jest Oddział Nadgoplański PTTK.

Samorząd województwa przekazał blisko 60 tysięcy złotych na rozwój i promocję kulturowych szlaków turystycznych. Dzięki wsparciu odnowione zostanie oznakowanie kujawsko-pomorskiego odcinka Camino Polaco na Szlaku św. Jakuba, a Lokalna Organizacja Turystyczna Pałuki zrealizuje kampanię promocyjną Szlaku Piastowskiego.

Jakie przedsięwzięcia kulturalne dostały największe dotacje?

Samorząd województwa wsparł także realizację projektów organizacji pozarządowych w dziedzinach kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki i działalności na rzecz osób niepełnosprawnych oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. W puli środków jest blisko 8 milionów złotych, które zostały rozdysponowane w ramach 26 konkursów.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Kolumb był polskim księciem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska