W krótkim czasie musi podjąć decyzję, kogo zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną. Kto ma największe szanse, żeby znaleźć się w gronie wybranych i zaprezentować się podczas spotkania w cztery oczy przed przyszłym pracodawcą?
A może prezentacja Power Point...
Jedną z metod zwrócenia uwagi na swoje zgłoszenie jest przygotowanie nieszablonowego życiorysu i listu motywacyjnego, na przykład w formie prezentacji w Power Point albo innej wizualizacji swojego doświadczenia i dotychczasowych osiągnięć. Zdarza się, że aplikacje wysyłane są w formie autorskich programów komputerowych lub własnych projektów graficznych.
A może własny blog...
Wszystko to, aby wyróżnić się spośród konkurentów.
Dobrym sposobem jest też prowadzenie własnego bloga. Może on być świetną wizytówką przedstawiającą zainteresowania oraz umiejętność swobodnego wypowiadania się na tematy związane zarówno z życiem zawodowym, jak i prywatnym. Pierwsza selekcja wśród zgłoszeń zazwyczaj robiona jest na podstawie bardzo pobieżnego przejrzenia nadesłanych CV.
Dopiero dalsza część oceny przyszłego pracownika jest dokładna i bardziej drobiazgowa.
Użytkownik dostanie powiadomienie
- Każda osoba poszukująca pracy może zarejestrować swoje CV na przykład w naszym serwisie - mówi Beata Szilf-Nitka, dyrektor generalny internetowej giełdy pracy infoPraca.pl - Umożliwia on utworzenie do 5 profilowanych CV i listów motywacyjnych. Zarejestrowany użytkownik dostanie powiadomienie za każdym razem, kiedy pojawi się nowa oferta pracy spełniająca jego oczekiwania. Dodatkową informacją dla kandydatów jest liczba osób aplikujących na konkretne stanowisko. CV utworzone w tym serwisie można również wysyłać w odpowiedzi na oferty pracy publikowane poza nim.
Pracodawcy dużo ostrożniej podejmują teraz decyzję o zatrudnieniu nowego pracownika. W takiej sytuacji zdecydowanie większą szansę na znalezienie nowej i ciekawej pracy mają osoby, które potrafią wyróżnić się wśród rzeszy innych.
