Joker Mekro Świecie lepszy w derbach od Pałacu II Bydgoszcz

Siatkarki Jokera maszerują po 1. miejsce w grupie 1. II ligi przed fazą play off. By je zająć potrzebują jeszcze tylko jednego punktu. Sławomir Wojciechowski
Siatkarki Jokera Mekro Świecie są coraz bliżej zajęcia 1. miejsca w grupie 1. II ligi po sezonie zasadniczym. W ten weekend przybliżyły je do celu wygrane derby z Pałacem II Bydgoszcz oraz porażki Chemika II Police.

Pałac II Bydgoszcz - Joker Mekro Świecie 0:3 (23:25, 19:25, 14:25)
Pałac II: Szczygieł, Nowacka, Browarczyk, Pieczka, Ciesiulewicz, Fojucik, Spryszyńska (libero) oraz Bączyńska, Ziółkowska, Pyzdrowska, Jakielaszek.
Joker: Wenerska, I. Hohn, Lenz, Toborek, Wójcik, A. Hohn, Walczak (libero) oraz Duraj, Nowak.

Rezerwy Pałacu jeszcze w tym sezonie nie przegrały we własnej hali. Tym razem twierdza "sala sportowa Pałacu Młodzieży" została zdobyta przez dobrze dysponowanego lidera ze Świecia. Tylko w 1. secie jubileuszowych, dziesiątych derbów młode bydgoszczanki przeciwstawiły się starszym przeciwniczkom. Długo prowadziły, ale zatrzymały się przy 18:15. Joker zdobył kilka punktów pod rząd i już przewagi nie zmarnował, choć gospodynie omal nie doprowadziły do gry na przewagi. Kolejne dwie partie to już dominacja świecianek, które miały dobre przyjęcie i zagrywki.
- Nie robimy z tej porażki tragedii - podkreśla trener gospodarzy Maciej Kromrych. - Chociaż pierwszy raz przegraliśmy we własnej hali i pierwszy raz w tym sezonie nie ugraliśmy nawet seta. Joker to silny zespół. Dziś zagrał dobre zawody. My powoli myślimy już o czekających nas rozgrywkach centralnych juniorek. W II lidze dziewczyny już w tym sezonie pokazały się wielokrotnie z dobrej strony. A świadczy o tym 23 punkty jakie dotychczas wywalczyły zapewniając sobie play off. Nie kalkulujemy teraz z kim zagrać w półfinale.

Szkoleniowiec Jokera zadowolony był z postawy swojej drużyny w 2. i 3. secie.
- W inauguracyjnej partii zdarzyły nam się podobne błędy i przestoje jak w poprzednich meczach - informuje Andrzej Nadolny. - W 2. i 3. secie zagraliśmy najlepiej w tej rundzie. Było dobre przyjęcie i zagrywka.

Nieudana podróż wicelidera

Joker Mekro po tym weekendzie zwiększył przewagę nad drugim w tabeli Chemikiem II Police do pięciu punktów. Wicelider zagrał dwa mecze. W piątek odrobił zaległości z 10. kolejki. Chemik II chociaż prowadził 1:0 i 2:1 przegrał w Elblągu z E. Leclerc Orzeł 2:3. Z kolei w sobotę, już w ramach 12. kolejki, rezerwy Chemika przegrały z Orłem Malbork 2:3. Widać, że bez swoich dwóch podstawowych przyjmujących Natalii Matusz i Kamili Sadowskiej beniaminek wiele traci na wartości.

Wyniki - 12. kolejka: ORZEŁ Malbork - CHEMIK II Police 3:2 (-23, 18, 21, -21, 13), E.LECLERC ORZEŁ Elbląg - SMS Police 3:0 (11, 17, 19), EDF WYBRZEŻE ASP TPS Rumia - ATOM TREFL II Sopot 3:2.
W zaległym meczu 9. kolejki: ORZEŁ Malbork - SMS Police 0:3 (-25,-19,-18).
W zaległym meczu 10. kolejki: E.LECLERC ORZEŁ Elbląg - CHEMIK II Police 3:2 (-18, 18, -28, 24, 11).

1. Joker Mekro Świecie 12 31 33:10
2. Chemik II Police 12 26 30:16
3. Wybrzeże APS Rumia 12 23 28:18
4. Pałac II Bydgoszcz 13 23 30:24
5. Orzeł Malbork 12 14 19:27
6. Atom II Trefl Sopot 12 14 20:29
7. E. Leclerc Orzeł Elbląg 12 11 16:29
8. SMS Police 13 5 13:35