Joker Mekro Świecie trzeci raz ograł Ekstrim Gorlice

Patrycja Flakus swoimi atakami napsuła sporo krwi w sobotę zawodniczkom z Gorlic. Choć jej także zdarzały się słabsze momenty Sławomir Wojciechowski
Udanie ćwierćfinał play-off zaczęły pierwszoligowe siatkarki ze Świecia. W sobotę pokonały we własnej hali Ekstrim Gorlice 3:2.
Joker Mekro ŚwiecieJoker pokonał Ekstrim 3:2

Joker Mekro Świecie - Ekstrim Gorlice (play-off)

Joker Mekro Świecie - Ekstrim Gorlice 3:2 (17:25, 20:25, 25:21, 25:20, 15:8).
Joker: Wenerska, Łukasiewicz, Toborek, Wójcik, Wyrwa, Flakus, Walczak (libero) oraz Strządała, Ziółkowska, Przepiórka, Kutyła, Możdzeń.
Ekstrim: Stachowicz, Stojek, Wąsowska, Pytel, Leszek, Guzikiewicz (libero), Olipra (libero) oraz Pasznik, Tyrańska, Majkowska.

Dla obu zespołów był to debiutancki mecz w fazie play-off na zapleczu Orlen Ligi. Początek zdecydowanie należał do gorliczanek. Przy 6:2 dla nich trener Andrzej Nadolny musiał wziąć pierwszy czas. Jednak niewiele on pomógł, podobnie jak dokonane później zmiany. Świecianki grały nadal źle. I przegrywały 6:8, 11:16, 12:19, 15:21, by ostatecznie w inauguracyjnej partii ulec 17:25.
Początek 2. seta należał także do Ekstrimu, ale od 4:7 inicjatywę przejęły jokerki. Prowadziły 9:7, 14:11, 17:14. Jednak wówczas trzy udane ataki Katarzyny Wąsowskiej oraz jeden blok sprawiły, że przyjezdne odzyskały prowadzenie, a od 19:19 już kontrolowały wydarzenia na boisku. Pomogły im w tym świecianki, które podarowały im 5 punktów psując swoje ataki.

Podniosły się z kolan

Siatkarki ze Świecia nie raz już udowadniały w tym sezonie, że potrafią odwrócić losy wyniku w trudnym momencie. Przełamanie przyszło w połowie 3. odsłony, gdy z 12:15 wyciągnęły wynik na 21:18. Przewagę utrzymały do końca. W tym fragmencie spotkania dobrze funkcjonował blok. Punkty w ataku zdobyły też Kasia Wenerska (kiwka), Hania Łukasiewicz i Patrycja Wyrwa.
W secie nr 4 początkowo wydawało się, że jednak Ekstrim wygra ten mecz. Goście prowadzili nawet sześcioma punktami (11:5). Zryw jokerek nastąpił od wyniku 5:12, gdy zdobyły 7 "oczek" pod rząd. Ich serię przerwała Wąsowska, lecz tylko na chwilę. Po chwili Joker wygrywał już 17:13. W ataku dominowała Patrycja Flakus. Siatkarki z Małopolski jeszcze zdołały zbliżyć się na jeden punkt (21:20), ale później zostały zablokowane. I to dosłownie. Trzy punkty Jokerowi dał skuteczny blok, a jeden (na 22:20) zepsuta zagrywka rywalek.
Rozpędzone gospodynie od początku dominowały też w tie-breaku. Szybko uzyskały 3-4 punkty przewagi, a po zmianie stron jeszcze zwiększyły przewagę. Wygrały 15:8, a cały mecz 3:2.

Rewanż w sobotę odbędzie się w Gorlicach. Świecianki potrzebują jednej wygranej do awansu do półfinału.
Inne wyniki - 1. runda play-off: KS Jastrzębie-Borynia - Budowlani Volley Toruń 0:3 (23:25, 8:25, 16:25), Sokołów S.A. Nike Węgrów - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (-18, -22, -23), KS Murowana Goślina - Roltex Zawisza Sulechów 0:3 (-21, -17, -17).
Play-out: Karpaty Krosno - Sparta Warszawa 3:1 (14, 22, -20, 19).