Tauron Liga: Joker Świecie - UNI Opole. Zablokowane przez beniaminka

Dariusz Knopik
Sonia Kubacka w końcówce pierwszego seta popisała się serią ośmiu zagrywek z rzędu! Jakub Keller
W meczu 2. kolejki Tauron Ligi Joker Świecie przegrał we własnej hali z UNI Opole. To druga porażka świecianek w sezonie.

JOKER ŚWIECIE - UNI OPOLE 1:3

Sety: 25:20, 16:25, 19:25, 20:25
JOKER: Kubacka 6, Zaborowska 4, Skrzypkowska 9, Gawlak 9, Oliveira 10, Twardowska 4, Jagła (libero), Nowak (libero) oraz Sikorska 6, Michalewicz 0, Raczkowska 4, Brzoska 2,
UNI: Orzyłowska 12, Makarowska 4, Bidias 10, Pellegrino 11, Bączyńska 12, Stronias 18, Adamek (libero) oraz Pamuła 0, Muszyńska 0, Wołodko 0.

Po porażce 0:3 na inaugurację z Budowlanymi Łódź świecianki liczyły na zwycięstwo z beniaminkiem elity. Opolanki w pierwszej kolejce uległy mistrzyniom Polski z Chemika Police 0:3, ale momentami prezentowały się całkiem nieźle.

POLECAMY

Pierwszy set długo nie układał się po myśli zawodniczek ze Świecia. Przegrywały 4:8 i nawet 16:20. I wtedy "z pomocą" przyszły rywalki, które zaczęły popełniać proste błędy. Siatkarki Jokera z tego skorzystały i zdobyły dziewięć punktów z rzędu, co zapewniło im triumf w tej partii.

Druga odsłona meczu była koszmarna w wykonaniu świecianek. Żaden element w ich grze nie funkcjonował. Straty rosły błyskawicznie: 2:6, 4:12, 9:21. Na nic czasy brane przez Bulenta Karslioglu oraz zmiany wprowadzane przez tureckiego szkoleniowca.

Początkowo w trzecim secie nie było poprawy w grze zespołu ze Świecia. Głównie przez problemy ze skończeniem ataków zawodniczki Jokera przegrywały 7:12. Jednak zdołały poprawić grę i zmniejszyły starty do 2 punktów (15:17). Wtedy przegrały długą wymianę i dały się zablokować. Tych strat już nie odrobiły.

Czwarta partie była bardziej wyrównana, ale świecianki cały czas goniły wynik. Nie przełamały rywalek i doznały drugiej porażki w sezonie.

Główną przyczyną przegranej była słabsza gra blokiem. Świecianki oddały rywalkom aż 14 punktów w tym elemencie, a same zdobyły zaledwie 8 "oczek".

W następnym meczu Joker zagra na wyjeździe z Radomką. Spotkanie zaplanowano na poniedziałek 11 października.