Karolina Kijana przebija się przez blok Moniki Wenerskiej i Michaliny Kopczyk Sławomir Wojciechowski

Joker/Mekro Świecie - Piast Szczecin

JOKER-MEKRO - PIAST SZCZECIN 0:3 (17:25, 21:25, 19:25)

JOKER: Wojciechowska, Hohn, Butt-Hussaim, Kopczyk, Cieśnik, Hajne, Glama (libero) oraz K. Wenerska, M. Wenerska, Opoń, Weder
PIAST: Strąg, Król, Barczewska, Pawlak, Motyk, Kijana, Dołżańska (libero) oraz Wojtas, Kolec

Początek meczu był wyrównany, punkt za punkt. Od remisu 8:8 szczecinianki zaczęły budować przewagę. Po kilku minutach prowadziły już 14:10 i nie zwalniały tempa. Świetnie atakowała Justyna Pawlak. Sprytnymi kiwkami popisywała się rozgrywająca Magda Strąg. Momentalnie zrobiło się 23:15 dla Piasta. Jokerki nie zdołały się podnieść i inauguracyjną partię przegrały do 17.

Drugi set gospodynie zaczęły źle. Po chwili przegrywały już 4:10. Niewiele pomagały zmiany przeprowadzone przez Andrzeja Nadolnego. Słabe przyjęcie, kiepska zagrywka i błędy na rozegraniu sprawiły, że Piast utrzymywał 3-5 punktową przewagę. W końcówce seta sytuację próbowała ratować Anna Hohn, która skutecznie atakowała i zagrywała. Joker doszedł rywala na dwa “oczka" (21:23), ale po przerwie dla trenerki siatkarki ze Szczecina zdobyły dwa decydujące punkty.

Trzeci set miał podobny przebieg do pierwszego. Najpierw wynik krążył wokół remisu, ale od remisu 12:12 inicjatywę przejął Piast, który odskoczył na 4 “oczka" (18:14). Jokerki próbowały ratować twarz, ale gdy tylko zbliżały się na dwa punkty do beniaminka natychmiast same popełniały błędy oddając punkty za darmo. W całym spotkaniu świecianki zepsuły 17 zagrywek. Do tego dochodziły błędy w przyjęciu, obronie. Siatkarki ze Szczecina w tych elementach gry spisywały się znacznie lepiej. Imponowały zwłaszcza w obronie. I wygrały zasłużenie.

Mimo porażki Joker utrzymał 4. miejsce, bo Energetyk Poznań przegrał wczoraj w Toruniu z Budowlanymi Toruń 0:3. Jeden punkt w Słupsku stracił też Zawisza Sulechów (wygrał z Czarnymi tylko 3:2). Chcąc zagrać w play off jokerki muszą za tydzień wygrać w Mogilnie z Sokołem. Jednak przy takiej dyspozycji jak w sobotę może być to trudne.