Tauron Liga: Joker Świecie - Budowlani Łódź. Kolejna wstydliwa przegrana

Dariusz Knopik
Zawodniczki Jokera Świecie bezradnie patrzyły jako piłka po kolejnych atakach siatkarek Budowlanych Łódź wpadała w ich pole gry Łukasz Keller
W meczu 12. kolejki Tauron Ligi siatkarki Jokera Świecie uległy Budowalnym Łódź 0:3.

JOKER ŚWIECIE - BUDOWLANI ŁÓDŹ 0:3
Sety: 23:25, 21:25, 16:25
JOKER: Michalewicz 3, Raczkowska 4, Gawlak 6, Oliveira 8, Twardowska 5, Brzoska 7, Nowak (libero), Jagła (libero) oraz Skrzypkowska 5, Sikorska 1, Zaborowska 0.
BUDOWLANI: Fedusio 15, Lisiak 3, Cleger 2, Górecka 11, Centka 6, Łazowska 3, Łysiak (libero) oraz Szczurowska 18, Kędziora 1, Lewandowska 2, Pelczarska 0, Skomorowska (libero).

To spotkanie inaugurowało rundę rewanżową sezonu zasadniczego. Świecianki zajmowały po pierwszej części rozgrywek ostatnie miejsce z dorobkiem zaledwie dwóch zwycięstw. Ich czwartkowe rywalki to piąty zespół żeńskiej elity. Przypomnijmy, że na inaugurację sezonu jokerki przegrały w Łodzi 0:3.

Pierwszy set był bardzo zacięty. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. W emocjonującej końcówce zawodniczki ze Świecia musiały uznać wyższość rywalek.

Druga partia rozpoczęła się od błędów, co spowodowało, że miejscowe przegrywały 1:5 i 2:7. Czas i wprowadzenie na boisko Joanny Sikorskiej przyczyniły się do remisu 7:7. Przy stanie 10:10 zawodniczki Jokera znowu miały słabszy fragment gry, w którym straciły cztery punkty z rzędu. Tym razem przerwa dla trenera Piotra Mateli nic nie dała, bo kolejne dwie akcje także świecianki przegrały. Tych strat nie udało się już odrobić.

Trzecia odsłona kompletnie do zapomnienia. Gra się nie układa w ogóle po myśli świeckiego zespołu. Jokerki traciły punkt za punktem i nie były w stanie nawiązać walki z rywalkami.

Kolejny mecz Joker rozegra 20 grudnia na wyjeździe z UNI Opole.