Joker Świecie znowu przegrał. Radomka okazała się za mocna

Siatkarki Jokera przegrały piętnasty mecz w Tauron Lidze
Siatkarki Jokera przegrały piętnasty mecz w Tauron Lidze Dariusz Bloch
W 18. kolejce Tauron Ligi siatkarki Jokera Świecie przegrały z Radomką 1:3.

JOKER ŚWIECIE - RADOMKA 1:3
Sety: 12:25, 16:25, 25:22, 17:25
JOKER: Wenerska 4, Skrzypkowska 1, Jurczyk 3, Sikorska 3, Kukulska 3, Brzoska 10, Nowak (libero), Nowacka (libero) oraz Urbanowicz 0, Marcyniuk 3, Kowalska 8, Urban 10, Muszyńska 0.
RADOMKA: Johnson 26, Bałucka 6, Marques 26, De Almeida 9, Łukasik 11, Skorupa 1, Witkowska (libero) oraz Twardowska 0, Zaborowska 0.

Ekipa ze Świecia nie była faworytem spotkania z trzecim zespołem w tabeli. Już pierwszy set pokazał jak trudno będzie nawiązać walkę z drużyną z Radomia. Przy stanie 2:4 jokerki kompletnie nie radziły sobie z zagrywkami Samary Rodrigues De Almeidy i po chwili przegrywały 2:9. Jeśli już udało się przyjąć dobrze zagrywkę, to pojawiał się problem ze skończeniem ataków. Straty rosły lawinowo i po kolejnych akcjach było już 9:17. Podobny był drugi set. Początek wyrównany i remis 4:4, ale kolejny fragment przegrany aż 3:13.

Jedynie w trzecim secie było inaczej, mimo że świecianki przegrywały już 3:8. Jednak potrafiły się podnieść i nawiązać walkę. Odrobiły straty i toczyły zacięty bój z rywalkami. W końcówce dobrze rozgrywała Katarzyna Wenerska i punktowała Oliwia Urban. To głównie zdecydowało o wygranej Jokera.

Niestety, w czwartej partii, wszystko wróciło do złej normy z dwóch inauguracyjnych setów. W pewnym momencie przeciwniczki zaczęły odjeżdżać z wynikiem i w sumie pewnie wygrały.

Po tej porażce ekipa ze Świecie ciągle zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Nad ostatnim PTPS Piła ma sześć punktów przewagi, a do dziesiątego #Volley Wrocław traci trzy "oczka".

W następnym meczu Joker zagra na wyjeździe z Chemikiem Police.