Jubileuszowy turniej im. Mariana Kensego w Paterku wygrali piłkarze z Aleksandrowa Kujawskiego

(ms)
10 klubów wzięło udział w XXV Międzynarodowym halowym turnieju piłki nożnej im. Mariana Kensego w Paterku Maja Stankiewicz (zdjęcie ilustracyjne)
Przez dwa dni w hali sportowej w Paterku rozgrywano Międzynarodowy turniej halowej piłki nożnej im. Mariana Kensego. Główne trofeum pojechało do Aleksandrowa Kujawskiego. Drugie miejsce na podium wywalczyli reprezentanci Potulic. Piłkarze KS Czarni Nakło w tym roku dopiero na 9. pozycji.

W jubileuszowej, XXV edycji międzynarodowego turnieju im. Mariana Kensego wzięło udział 10 reprezentacji. Do o rywalizacji stanęli: KS Czarni Nakło, Zagłębie Sosnowiec, KS Chemik Bydgoszcz, Viktoria Września, LZS Dąb Potulice, LZS Grochowiska Księże, Viking Aleksandrów Kujawski, Unia Wapno. A także dwie drużyny zagraniczne z miast partnerskich Nakła: z Elsterwerda (Niemcy) i Naklo (Czechy).

Sportowe święto w Paterku

Oprócz piłkarzy i działaczy sportowych w otwarciu turnieju uczestniczyli także: Anja Heinrich, burmistrz Elster-werda, Tomasz Utikal, wiceburmistrz czeskiego Nakla, Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca oraz włodarze Nakła i powiatu nakielskiego.
Wstęp do hali sportowej w Paterku był wolny. Każdy chętny mógł przyjść i pokibicować piłkarzom. Tłumów jednak nie było, choć nie brakowało ciekawych meczów, ani emocji.

Pamięci Mariana Kensego

Międzynarodowy turniej piłkarski w Paterku nosi imię Mariana Kensego - piłkarza, który swoją karierę rozpoczynał w latach 70. w KS Czarni Nakło. Barw tego klubu Marian Kensy bronił w latach 1975 - 1986. Zmarł przedwcześnie 14 maja 1998 roku w Austrii, dokąd wyjechał pod koniec lat 80-tych. W Paterku, jak co roku, rozgrywki obserwowali bliscy patrona turnieju.

A kto wygrał zawody? W klasyfikacji końcowej na pierwszym miejscu drużyna z Alek-sandrowa Kujawskiego. Drugie miejsce dla piłkarzy LZS Dąb Potulice, trzecie dla Zagłębia Sosnowiec. Miejsce czwarte wywalczyli piłkarze KS Chemik 2004 Bydgoszcz. Na kolejnych dwóch uplasowały się drużyny z Niemiec i Czech.

Nagroda fair play trafiła do KS Czarnych Nakło (9 miejsce). Najlepszym zawodnikiem okrzyknięto Klaudiusza Bykowskiego z Aleksandrowa Kuj., a królem strzelców Patryka Kubiaka (Grochowiska Księże).