Justyna i Milena startują w w I wyborach Miss Polski na...

  Justyna i Milena startują w w I wyborach Miss Polski na wózku

  (PAK)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Milena Borus (z prawej) i Justyna Łożyńska (z lewej) liczą na nasze głosy.

  Milena Borus (z prawej) i Justyna Łożyńska (z lewej) liczą na nasze głosy. ©Archiwum uczestniczek konkursu

  Los przykuł je do wózków inwalidzkich. Ale one czerpią z życia ile mogą. Justyna Łożyńska i Milena Borus startują w I wyborach Miss Polski na wózku, organizowanych przez Fundację Jedyna Taka.
  Milena Borus (z prawej) i Justyna Łożyńska (z lewej) liczą na nasze głosy.

  Milena Borus (z prawej) i Justyna Łożyńska (z lewej) liczą na nasze głosy. ©Archiwum uczestniczek konkursu

  O konkursie dowiedziały się z Facebooka. Zgłosiły swoje kandydatury i znalazły się w pierwszym etapie przedsięwzięcia. Jakie są na co dzień?

  Justyna Łożyńska ma 27 lat i mieszka w Mamliczu. Na wózku porusza się od urodzenia. Trzy razy w tygodniu uczęszcza na zajęcia do Środowiskowego Domu Samopomocy w Barcinie. Pasją Justyny są komputery.

  Czytaj: Grudziądzka Nagroda ks. Pasierba dla Anny Dymnej, za artyzm i pracę charytatywną

  - Lubię też przybywać z dziećmi i się nimi zajmować - mówi.
  W ubiegłym roku wzięła udział w Abilimpiadzie Osób Niepełnosprawnych w Koninie. Tam wystartowała w konkursie umiejętności informatycznych. Przygotowała prezentację multimedialną "Od abilimpiady do paraolimpiady". Zajęła II miejsce. Innym sukcesem Justyny jest to, iż mimo swojej niepełnosprawności, zrobiła prawo jazdy.
  W barcińskim ŚDS najczęściej spotkać ją można w... pracowni komputerowej. - Ale nie tylko, biorę czynny udział chociażby z przedstawieniach, które przygotowujemy. Przez pięć lat byłam także przewodniczącą samorządu uczestników ŚDS.

  - Justyna to bardzo otwarta, życzliwa i towarzyska osoba. Chętnie pomaga. Towarzysząca jej pogoda ducha sprawia, że otacza się życzliwymi ludźmi. Ona po prostu umie czerpać z życia radość. Trudno znaleźć u niej negatywne cechy - tak o swojej podopiecznej mówi Agnieszka Kaniuka, szefowa ŚDS w Barcinie.

  A jaką osobą jest Milena Borus? Ma 23 lata, mieszka w Wolicach. Cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Od dwóch lat poddawana jest rehabilitacji, która już przynosi efekty. Milena może chodzić o kulach. - A to dzięki mojej rehabilitantce Małgorzacie Maślance. Ona także pokazała mi, że mogę patrzeć na świat innymi oczami - mówi Milena.

  Z Justyną dzielą wspólną pasję. To komputery. Milena przez pięć lat uczyła się w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu. Potem skończyła Studium Policealne o profilu technik-informatyk.

  Czytaj: W sierpniu czeka nas nowa atrakcja - Wybory Miss na Wózku

  Na co dzień Milena lubi się uśmiechać. Ma wesołe usposobienie. Lubi spotykać się ze znajomymi i pomagać słabszym. Została członkiem Stowarzyszenia Pro Familia. Lubi modę i muzykę.

  O tytuł Miss Polski na wózku ubiega się 50 kandydatek. Głosy na reprezentantki naszej gminy można oddawać wchodząc na stronę Fundacji Jedyna Taka do 23 maja (www.jedyna-taka.pl). Dziennie z jednego komputera można oddać tylko jeden głos. Do kolejnego etapu przejdzie 10 kandydatek z największą liczbą głosów.

  Głosujmy więc!

  Wiadomości ze Żnina


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej