Kajakarstwo: Beata Mikołajczyk z kwalifikacją do Londynu!

KF
Na zdjęciu od lewej: Aneta Konieczna, trener Tomasz Kryk i Beata Mikołajczyk
Beata Mikołajczyk z UKS Kopernik Bydgoszcz wraz z poznanianką Anetą Konieczną, jako pierwsze, zdobyły dla Polski kwalifikację olimpijską do Londynu. Okrasiły go brązowym medalem mistrzostw świata w K-2 500 m.

Na torze regatowym w węgierskim Szeged Polki w finale minęły linię mety za Austriaczkami i Niemkami, a wyprzedziły obrończynie tytułu Węgierki. Biało-czerwoni dołożyli jeszcze dwa medale - złoty i brązowy, lecz w konkurencjach nieolimpijskich. Mistrzem świata został, niechciany w kadrze, Marek Twardowski w K-1 500, zaś brąz przypadł młodej dwójce Dawid Putto (UKS Kopernik), Denis Ambroziak na tym samym dystansie. Ta sama osada rywalizowała też o finał w olimpijskiej dwójce na 200 m, lecz w półfinale zajęła 6 miejsce i utraciła szansę na kwalifikację.

W sprincie o start w Londynie powalczą za to w niedzielę kajakarz Zawiszy Piotr Siemionowski, kajakarka Marta Walczykiewicz oraz kanadyjkarz Paweł Baraszkiewicz. Siemionowski, podopieczny Mariusza Słowińskiego zwyciężył zarówno w biegu eliminacyjnym, jak i półfinałowym i jest jednym z głównych kandydatów mistrzowskiego tytułu.