- Staramy się, aby Bydgoszcz była jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem, szczególnie dla mieszkańców – mówił prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - Stąd między innymi uruchomiliśmy szereg inwestycji związanych z tworzeniem nowoczesnych przestrzeni sprzyjających rekreacji: bezpieczne boiska, nowe baseny, hale sportowe, plenerowe siłownie. Wkrótce zyskamy lodowisko - kolejne miejsce, które zachęcać będzie do spędzania czasu w naszym mieście.
Prezydent podkreślił, że jest to kolejna inwestycja dedykowana nie tylko mieszkańcom Bydgoszczy, ale też sąsiednich gmin, z którymi rozpoczęto tworzenie metropolii.
Wmurowanie kamienia węgielnego rozpoczyna etap tworzenia fundamentów nowego lodowiska. Oprócz aktu erekcyjnego do pamiątkowej tuby włożono egzemplarze bydgoskich gazet i okolicznościowa monety wybite na bydgoskie jubileusze. Znalazło się w niej także zdjęcie rozebranego „Torbydu”. Nowe lodowisko ma godnie zastąpić stary obiekt. Jak podkreślają wykonawcy i projektanci „lodowy kryształ” to zupełnie nowa jakość i technologie.
Jak informuje inowrocławska Grupa Budowlana Alstal, która jest wykonawcą inwestycji, ze względu na swoją funkcjonalność, budynek będzie wyposażony w wiele ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest połączenie betonu z drewnem (w postaci dźwigarów dachowych), które zostaną wzniesione nad halą lodowiska o rozpiętości 40 metrów.
Bryła lodowiska będzie przypominać lodowy kryształ. Na elewacji dominować będą okładziny w srebrnym kolorze oraz szkło. Budynek lodowiska będzie wyposażony w pomieszczenia usługowe: szatnie dla łyżwiarzy, szafki samoobsługowe, szatnie hokejowe dla zawodników, suszarnie sprzętu hokejowego, wypożyczalnię łyżew wraz z ostrzarnią i suszarnią, punkt handlowy, pomieszczenie trenera oraz pomieszczenie medyczne. Na piętrze budynku będzie znajdować się restauracja z oknem widokowym na taflę lodu.
- Na placu budowy stoją już pierwsze słupy, które będą stanowić konstrukcję obiektu. Na budowie pojawił się również dźwig do obsługi całości inwestycji. Wkrótce planowane jest rozpoczęcie takich robót, jak kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej – wyjaśniał Piotr Linowiecki, dyrektor Pionu Budownictwa Komercyjnego i Infrastruktury Publicznej w Grupie Budowlanej Alstal.
Koszt inwestycji to 23,5 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2017 roku.
Na podst. informacji Alstal
