
Barbara Moraczewska - Jak ocenia Pani ostatnie 5 lat we Włocławku i jak widzi na koniec swojej kadencji, jeśli wygra wybory?
Chciałabym aby założenia GPR dla miasta Włocławka na lata 20218-2028 zostały zrealizowane, aby zostały zrealizowane założenia dotyczące społecznego budownictwa czynszowego. Chciałabym przywrócić witalność Śródmieścia. Nie może być tak jak jest teraz! Koniecznością jest zatrzymanie dalszej degradacji miasta. W ostatnim czasie docierają niepokojące informacje o przeniesieniu firmy INPOST do Torunia. Jeśli tak się stanie pracę straci około 100 osób. W Fabryce Lin i Drutów obecnie prawie 100% załogi przebywa na przymusowych urlopach. Wszystkie działania podejmowane w mieście są ważne, jednak szczególnie należy zadbać o miejsca pracy i wspierać tych, którzy te miejsca tworzą.

Aleksandra Myszke - Jak ocenia Pani ostatnie 5 lat we Włocławku i jak widzi na koniec swojej kadencji, jeśli wygra wybory?
Ostatnią kadencję postrzegam jako początek rozwoju naszego Miasta. Teraz kiedy zastały odblokowane środki pieniężne z Unii Europejskiej powinien nastąpić pik inwestycji. Tak też projektuję Włocławek na koniec swojej kadencji. Inwestycje w drogi, mieszkania, w inwestycje zapewniające prace dla Włocławian. Po wygranych wyborach, moje działania będą skierowane na realizację mojego programu, który wprowadzi znaczące zmiany we Włocławku. Przygotowane przeze mnie propozycje dla Włocławka to moje Wartości. Przede wszystkim, infrastruktura drogowa zostanie zmodernizowana, wprowadzę programy dla seniorów i dzieci. Podejście urzędu do mieszkańców będzie bardziej otwarte i efektywne.

Aleksandra Myszke - Jak ocenia Pani ostatnie 5 lat we Włocławku i jak widzi na koniec swojej kadencji, jeśli wygra wybory?
W ciągu pięciu lat Włocławek może uzyskać znaczącą pozycję na mapie Polski, przyciągając inwestycje, rozwijając sektor kulturalny i gospodarczy. Liczę na to, że liczba mieszkańców ponownie przekroczy 100 tysięcy, a miasto stanie się miejscem, z którego wszyscy będą dumni. W perspektywie piętnastu lat, Włocławek może stać się prężnie rozwijającym się ośrodkiem, z nowoczesną infrastrukturą, atrakcyjnymi miejscami rekreacyjnymi i zrównoważonym rozwojem. Oczywiście, wszystkie te cele wymagają współpracy, zaangażowania społeczności i ciągłego działania na rzecz dobra miasta.

Rafał Sobolewski - Jak ocenia Pan ostatnie 5 lat we Włocławku i jak widzi na koniec swojej kadencji, jeśli wygra wybory?
Zdecydowanie źle. Włocławek na koniec mojej kadencji to Włocławek uporządkowanych finansów i zasobnego budżetu pozwalającego na realizację programu ustalonego z mieszkańcami.