Kapitalny występ naszych florecistek w Pucharze Świata

Sandra Sulik z lewej i Marika Chrzanowska z prawej na podium w Lesznie.
Sandra Sulik z lewej i Marika Chrzanowska z prawej na podium w Lesznie. archiwum
Trzy torunianki były w czołowej piątce w Lesznie, na podium Pucharu Świata juniorek stanęły Sandra Sulik i Marika Chrzanowska.

Najlepsza z florecistek Budowlanych Sulik zajęła ostatecznie 2. miejsce, co jest jej najlepszym wynikiem w karierze. Po drodze pokonała m.in. Meksykankę Celię Coreę, Włoszkę Marię Vetulani, a w półfinale 15:10 koleżankę klubową Marikę Chrzanowską. W finale przegrała 11:15 z koleżanką z reprezentacji Anną Szymczak (UKS Atena Gdańsk).

Gdańszczanka w ćwierćfinale ograła 15:12 Julię Chrzanowską, która ostatecznie zajęła 5. miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęła jej siostra Marika. To był bardzo udany turniej dla Polek, które zajęły pięć miejsc w finałowej ósemce, a na podium wpuściły tylko Ukrainkę Alinę Rapiniec.

To nie pierwszy sukcec Budowlanych w Lesznie, które jest bardzo szczęśliwe dla toruńskich florecistek. W 2011 roku triumfowała tam Martyna Jelińska, w ostatnich pięć latach na podium stawały również Marta Hausman, siostry Łyczbińskie, a w finałowej ósemce były Emilia Rygielska, Patrycja Sarnowska i Julia Chrzanowska.