Marika Chrzanowska na podium mistrzostw Polski seniorów

Marika Chrzanowska dwa razy stawała na podium  mistrzostw Polski w tym sezonie.
Marika Chrzanowska dwa razy stawała na podium mistrzostw Polski w tym sezonie. archiwum
Marika Chrzanowska na podium mistrzostw Polski florecistek. To największy sukces niespełna 18-latki z Torunia.

Marika Chrzanowska był najmłodszą medalistą seniorskich mistrzostw Polski w Śremie. Florecistka Budowlanych Toruń świetnie biła się już w eliminacjach, w których była jedną z sześciu niepokonanych zawodniczek.

Przez turniej główny przeszła, jak burza. Co ciekawe, trafiała w nim wyłącznie na zawodniczki AZS AWFiS Gdańsk: pokonała 15:4 Martynę Przybyłowicz, 15:8 Katarzynę Gutowską i 15:11 doświadczoną Karolinę Chlewińską. Dopiero w półfinale przegrała 10:15 ze swoją byłą koleżanką klubową Martą Łyczbińską.

Złoto wywalczyła Martyna Synoradzka z AZS AWF Poznań. Miejsca kolejnych torunianek: 11. Julia Chrzanowska, 17. Marta Hausman, 19. Sandra Sulik, 27. Magdalena Bochenek.
Dla torunianki to drugi medal MP w tym roku, w swojej kategorii wczesną wiosną wywalczyła złoto. To dla Mariki także rekompensata po mniej udanych startach międzynarodowych w tym sezonie.

Młode torunianki były także o krok od medalu w turnieju drużynowym. Siostry Marika i Julia Chrzanowskie oraz Marta Hausman zostały czwartym zespołem w Polsce. W meczu o brąz Budowlani przegrali 30:45 z AZS AWF I Poznań. W finale spotkały się dwie ekipy AZS AWFiS Gdańsk.

W turnieju florecistów mistrzem został Filip Płocharski z AZS AWFiS Gdańsk. Najlepszy z torunian, Szymon Kozłowski, zajął 19 miejsce. W turnieju drużynowym Budowlani w składzie Kozłowski, Patryk Choiński, Piotr Malinowski i Bartosz Zurawski zostali sklasyfikowani na 6. lokacie.