Karate: Anna Fajkowska mistrzynią Polski. To 10 tytuł z...

  Karate: Anna Fajkowska mistrzynią Polski. To 10 tytuł z rzędu!

  (jac)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Anny zostały docenione przez czytelników "Gazety Pomorskiej" w naszym corocznym plebiscycie.

  Anny zostały docenione przez czytelników "Gazety Pomorskiej" w naszym corocznym plebiscycie. ©Paweł Skraba

  Anna Fajkowska z bydgoskiego Bushi-do potwierdziła dominację na krajowej arenie. W Białymstoku zdobyła swój 10 tytuł z rzędu.
  Anny zostały docenione przez czytelników "Gazety Pomorskiej" w naszym corocznym plebiscycie.

  Anny zostały docenione przez czytelników "Gazety Pomorskiej" w naszym corocznym plebiscycie. ©Paweł Skraba

  Zawodniczka i trenerka w jednej osobie, triumfowała w w kumite do 55 kg. Fajkowska pierwszy swój złoty medal, jeszcze w wadze 60 kg, zdobyła w 2002 roku, a następnie triumfowała w niej przez kolejnych pięć lat. Potem przeniosła się do wagi 53 (1 złoto) i 55 kg, w której triumfuje nieprzerwanie od 2009 roku. W Białymstoku do złotego medalu dorzuciła jeszcze brąz w kumite drużynowym razem z Beatą Borowicz i Sandrą Zagrabską.  Zawodnicy Bushi-do wywalczyli w sumie 7 medali podczas mistrzostw.
  Srebrny medal w kumite do 67 kg wywalczył Albert Ciesielski. - Finałową walkę przegrał po dogrywce tylko przez niezrozumiałe wskazanie sędziów na jego przeciwnika - mówi trener Piotr Gołębiewski. - Albert był w tej walce zdecydowanie lepszy mimo remisowego wyniku, jednak sędziowie wskazali inaczej.

  Albert zdobył jeszcze srebro w drużynie z Piotrem Kamrowskim, Robertem Matuszewskim, Patrykiem Urbanem i Sławomirem Kaliszewskim. Brązowe medale zdobyli Dorota Adamska i Monika Piotrowska w kumite (do 50kg) oraz Patryk Urban w kumite (do 67 kg). - Bardzo dobrze spisali się również Agnieszka Dybicz i Grzegorz Kocieniewski w kata, jednak konkurencja była bardzo silna i nie udało się im wywalczyć medalu - kończy Gołębiewski.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wiadomości z Bydgoszczy