Karate. Włochy zachwycone Bushi-do Bydgoszcz

  Karate. Włochy zachwycone Bushi-do Bydgoszcz

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Złote medalistki w kata drużynowym młodziczek, od lewej: Zuzanna Dolata, Wiktoria Matuszewska, Julia Burak.

  Złote medalistki w kata drużynowym młodziczek, od lewej: Zuzanna Dolata, Wiktoria Matuszewska, Julia Burak. ©Archiwum

  Mieli aż 1500 rywali, ale nie przeszkodziło im to wcale w zdobyciu aż 17 medali. Karatecy bydgoskiego Bushi-do zdominowali silnie obsadzone zawody.
  Złote medalistki w kata drużynowym młodziczek, od lewej: Zuzanna Dolata, Wiktoria Matuszewska, Julia Burak.

  Złote medalistki w kata drużynowym młodziczek, od lewej: Zuzanna Dolata, Wiktoria Matuszewska, Julia Burak. ©Archiwum

  W Desio koło Mediolanu rozegrano tradycyjne zawody w karate - Grand Prix Italia. To prestiżowa impreza. W tym roku na starcie stanęło ponad 1500 osób z 20 krajów.

  - Każda konkurencja była bardzo mocno obsadzona, startowało w niej od 30 do 40 osób. Z uwagi na dużą liczbę startujących wszystkie walki były bez repasaży, dlatego, żeby dojść do strefy medalowej trzeba każdą walkę było wygrać. Przegrany odpadał po prostu z turnieju - tłumaczy Piotr Gołębiewski, trener w Bushi-do.

  Bydgoski klub reprezentowało 16 młodych zawodników i zawodniczek. Spisali się znakomicie, zdobywając aż 17 medali, w tym 4 złote, 5 srebrnych i 8 brązowych.

  Złotymi medalistami zostali: Patrycja Czarnul - w kumite indywidualnym 10-11 lat, Wiktoria Matuszewska - w kata indywidualnym młodziczek i drużyny - w kumite 10-11 lat (Mateusz Adametz, Kordian Dziedzic, Artur Swietczenkow) oraz w kata młodziczek (Matuszewska, Julia Burak, Zuzanna Dolata).

  Srebrne medale zdobyli: Kacper Kozłowski - w kata indywidualnym 10-11 lat, Kordian Dziedzic - w kata indywidualnym 9 lat, Nina Dziedzic - w kata indywidualnym 7-8 lat oraz drużyny - w kumite 10-11 lat (Czarnul, Blanka Pliszka, Julia Macukiewicz) i w kata 10-11 lat (Adametz, Kozłowski, Swietczenkow).

  Z kolei o brązowe krążki wzbogacili się: Adametz - w kata oraz kumite indywidualnym 10 -11, Pliszka - w kata oraz kumite indywidualnym 9 lat, Macukiewicz - w kumite indywidualnym 10- 11 lat, Anna Czupryn i Dolata - w kumite indywidualnym młodziczek oraz drużyna młodziczek w kumite (Matuszewska, Dolata, Czupryn).

  - Bardzo dobrze zaprezentowali się także, choć nie wywalczyli medali - Julia Czarnul, Kevin Sobota, Jan Tyczyński i Wiktoria Wesołowska - kończy Piotr Gołębiewski (5 dan), z którym współpracuje Anna Fajkowska (3 dan).

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wiadomości z Bydgoszczy