Świetny występ karateków bydgoskiego Bushi-do w MP

(as)
Bydgoszczanka Anna Fajkowska z dwunastym złotym medalem i pucharem dla najlepszej zawodniczki MP. Archiwum
Dwunastu zawodników, dziewięć medali - takiego występu karateków Bushi-do Bydgoszcz tylko pozazdrościć.
Albert Ciesielski sięgnął po indywidualne złoto.
Albert Ciesielski sięgnął po indywidualne złoto. Archiwum

(fot. Archiwum)

Oborniki Wielkopolskie gościły 32. mistrzostwa Polski karate WKF. Na starcie stanęło 176 zawodników z 40 klubów.

- Nasz klub reprezentowało dwunastu zawodników. Wszyscy spisali się wspaniale. Bushi-do wywalczyło dziewięć medali - trzy złote, cztery srebrne i dwa brązowe, zajmując tym wynikiem drugie miejsce w klasyfikacji generalnej - cieszy się trener bydgoszczan Piotr Gołębiewski (5 dan karate), także szkoleniowiec reprezentacji Polski seniorek.

Bezkonkurencyjna 12. rok z rzędu okazała się multimedalistka Anna Fajkowska, która zdobyła złoto w kumite kobiet (waga do 55 kg). Ania zdobyła także puchar dla najlepszej zawodniczki mistrzostw Polski.

Kolejny złoty medal wywalczył w pięknym stylu Albert Ciesielski w kumite mężczyzn (67 kg), deklasując swoich rywali o klasę. Trzeci złoty krążek dołożyła Sandra Zagrabska w kumite kobiet (+68 kg).

Srebrny medal wywalczyła Agnieszka Dybicz w kumite indywidualnym kobiet do 50 kg. Do swojej kolekcji dołożyła również brązowy krążek w kata indywidualnym kobiet. Kolejne srebro przypadło drużynie kata kobiet w składzie: Agnieszka Dybicz, Anna Fajkowska. Sandra Zagrabska. Ta sama drużyna zdobyła również srebro w kumite drużynowym. Czwarty srebrny medal wywalczyła drużyna kumite mężczyzn: Ciesielski, Ewald Klemens, Jakub Klorek, Bartosz Kapuściński, Piotr Kamrowski i Damian Rutkowski. Ostatni medal brązowy wywalczył Ciesielski w kumite mężczyzn w kategorii open.
Bliski medalu indywidualnie był Ewald w kumite mężczyzn +84 kg, który po bardzo dobrej walce o 3. miejsce przegrał 1 punktem i wywalczył 5. miejsce. Piąte miejsce wywalczyła drużyna kata mężczyzn: Grzegorz Kocieniewski, Maciej Piwowski i Mateusz Brzykcy.