Karatecy z Golubia-Dobrzynia walczą na mistrzostwach i egzaminach

Karolina Rokitnicka
W Gdańsku karatecy z Golubia-Dobrzynia zdobyli sześć medali.
W Gdańsku karatecy z Golubia-Dobrzynia zdobyli sześć medali. G-DKKK
Karatecy z Golubia-Dobrzynia zdawali egzaminy i walczyli na zawodach w Gdańsku, zdobywając sześć medali.

W sali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu przeprowadzone zostały egzaminy regionalne karate Kyokushin. Wzięło w nich udział około 130 osób. To osoby ćwiczące w Golubsko-Dobrzyńskim Klubie Karate Kyokushin oraz Wąbrzeskim Klubie Sportów i Sztuk Walki. Reprezentowali kilka sekcji - Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Wielkie Rychnowo, Radomin, Wąbrzeźno, Zieleń i Dębowa Łąka. Zostali podzieleni na dwie grupy. Głównym egzaminatorem był shihan Artur Wilento – 5 DAN oraz sensei Janusz Drywa – 3 DAN. Asystowali instruktorzy klubowi – Tomasz Semeniuk – 1 DAN, Anita Matura oraz Krzysztof Lewandowski. Egzamin składał się z części technicznej oraz walk egzaminacyjnych.

Dwie części
Otwarty Puchar Gdańska w Karate Kyokushin. Egzaminy to niejedyna próba, jaką w ostatnich dniach przeszli zawodnicy Golubsko- Dobrzyńskiego Klubu Karate Kyokushin.

- Dziewięciu młodych karateków w Golubia- Dobrzynia wystartowało w Otwartym Pucharze Gdańska. Zawody odbyły się w obiektach AWFiS w Gdańsku. Walki były również bardzo zacięte a wynik przesądziły decyzje sędziów. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, każda z walk odbyła się w pełnym wymiarze czasowym, w niektórych przypadkach konieczne były dogrywki. Było to kolejne cenne doświadczenie oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności dla młodych zawodników – informuje trener Janusz Drywa.

Sześć medali
W kategorii 15-16 lat Artur Mazanowski zajął pierwsze miejsce. W kategorii dziewcząt 11-12 lat +35 kg Julia Sułecka była najlepsza, a Natalia Dąbrowska zdobyła drugie miejsce. W kategorii chłopców 9-10 lat Damian Marcinkowski uplasował się na drugim miejscu. Kolejny był Radosław Sypek. W kategorii chłopców 11-12 lat Krzysztof Pyszko wywalczył drugie miejsce. W zawodach wystartowali też: Hubert Pawlik, Julia Babyszko i Wiktoria Król. Członkiem składu sędziowskiego był instruktor klubu z Golubia-Dobrzynia Tomasz Semeniuk – 1 dan. Kierownikiem naszej drużyny był Krzysztof Lewandowski.