Włocławek znalazł się na mapie spotkań przedwyborczych Karola Nawrockiego, kandydata na prezydenta RP.
W czwartek w auli Kujawskiej Szkoły Wyższej przy placu Wolności Karol Nawrocki spotkał się z mieszkańcami Włocławka.

Także w czwartek wcześniej Karol Nawrocki spotkał się z mieszkańcami Brodnicy, Konotopia w gminie Kikół i Kikoła.
- Włocławek nie przestaje zaskakiwać zawsze, kiedy tu jestem - powiedział Karol Nawrocki podczas spotkania we Włocławku. - Wasza obecność tutaj tak liczna dzisiejszego wieczora, biało-czerwone flagi, które macie w swoich rękach przekonują mnie jeszcze bardziej, że idziemy do zwycięstwa 18 maja. I za to wam bardzo dziękuję. Dziękuję Włocławek, że tutaj jesteście i tyle w was energii.
"Dziękujemy", "Zwyciężymy", "Pierwsza tura" - takie okrzyki brzmiały ze strony zgromadzonych.
- Muszę wychodzić naprzeciw oczekiwaniom Polek i Polaków i zawsze wieczorem, kiedy krzyczycie "Pierwsza tura" dodając "bez Bążura", ale, drodzy państwo, jest godzina za pięć dziewiętnasta, więc "Bążur" śpi - żartował Karol Nawrocki.
Włocławek jest w sercu Polski, to przecież jedna z duchowych stolic Rzeczpospolitej. Jedna z pierwszych diecezji, seminarium duchowne. Tak pięknie potraficie żyć duchowo, ale i tak pięknie potraficie cieszyć się z kolejnych zwycięstw swojej koszykarskiej drużyny Anwilu Włocławek.

We Włocławku podczas spotkania z kandydatem można było w holu auli Kujawskiej Szkoły Wyższej kupić okolicznościowe koszulki, czapki i inne gadżety związane z kampanią wyborczą Karola Nawrockiego.
Można było też wpisać się na listę poparcia w wyborach prezydenckich 2025.
Karol Nawrocki, urodzony 2 marca 1983 roku w Gdańsku, jest polskim historykiem i politykiem, pełniącym funkcję prezesa Instytutu Pamięci Narodowej (IPN). W 2008 roku uzyskał tytuł magistra historii na Uniwersytecie Gdańskim, a w 2013 roku stopień doktora nauk humanistycznych na podstawie rozprawy dotyczącej oporu społecznego wobec władzy komunistycznej w województwie elbląskim w latach 1976–1989.
W swojej karierze zawodowej Nawrocki pracował w IPN, a także pełnił funkcję dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. W 2021 roku powrócił do IPN, obejmując stanowisko prezesa.
W listopadzie 2024 roku Nawrocki został nominowany przez Prawo i Sprawiedliwość jako kandydat na prezydenta RP w wyborach prezydenckich zaplanowanych na maj 2025 roku. Choć startuje jako "kandydat obywatelski", jego kandydatura jest wspierana przez PiS.
W trakcie kampanii prezydenckiej Nawrocki podkreślał znaczenie sojuszu z USA, wskazując na Waszyngton jako głównego partnera Polski. Krytykował również działania Unii Europejskiej, zwracając uwagę na potrzebę większej suwerenności Polski w kwestiach takich jak polityka migracyjna i klimatyczna.

Zobacz zdjęcia ze spotkania Karola Nawrockiego we Włocławku:
Karol Nawrocki we Włocławku. Kandydat na prezydenta RP spotk...