MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Karolina Welka zrezygnowała ze stanowiska dyrektora szpitala we Włocławku. Będzie pracować w innej lecznicy. Zdjęcia

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Wideo
od 16 lat
Karolina Welka nie będzie dłużej dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. Złożyła rezygnację już w marcu 2024 roku, ale dopiero w maju wystosowała do mediów oficjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym zaznacza, że rozstać się z włocławską placówką planowała już w 2023 roku.

Spis treści

Karolina Welka odchodzi z pracy w szpitalu we Włocławku

Karolina Welka jest szefową Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku od pięciu lat – pracę w lecznicy zaczęła w 2019 roku. Wkrótce jednak Urząd Marszałkowski w Toruniu będzie musiał ogłosić konkurs na nowego dyrektora, ponieważ Karolina Welka złożyła rezygnację ze stanowiska. Obecna dyrektorka lecznicy rezygnację złożyła w marcu, więc trzymiesięczny okres wypowiedzenia upłynie w czerwcu 2024 roku.

Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć jest już kandydat, który w czerwcu ma zacząć pełnić obowiązki dyrektora do czasu wyłonienia nowego dyrektora szpitala we Włocławku.

Z informacji, jakie Karolina Welka przekazała nam w rozmowie, a także w oficjalnym oświadczeniu skierowanym do lokalnych mediów, wynika że ze szpitalem chciała pożegnać się już w 2023 roku. Jednak, ze względu na opóźniającą się pierwszą fazę rozbudowy szpitala, kontynuowała swoje zadania do czasu jej zakończenia i rozliczenia inwestycji.

Zobaczcie w poniższej galerii zdjęcia z rozbudowy szpitala oraz otwarcia jednej z nowych pracowni w lecznicy:

Oficjalne oświadczenie dyrektorki szpitala we Włocławku

„Moim podstawowym zadaniem w Szpitalu była restrukturyzacja zadłużenia, ustabilizowanie finansowe Szpitala, ale przede wszystkim realizacja takich zadań jak uruchomienie nowych poradni (alergologiczna, endokrynologiczna, onkologiczna), nowych pracowni elektrofizjologii i elektroterapii, drugiej pracowni angiografii, wdrożenie opieki koordynowanej KOS-zawał poprzez uruchomienie Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej, a także wymiana większości urządzeń medycznych, w tym tomografu komputerowego i rezonansu magnetycznego. To i wiele innych działań podejmowanych wraz z kadrą medyczną ma na celu umożliwienie kadrze medycznej Szpitala rozwijanie działalności w ramach wszystkich obecnych oddziałów, o którym to rozwoju świadczy dziś ilość, rodzaj i sposób udzielanych świadczeń dla pacjentów” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Karoliny Welki.

W dalszej części oświadczenia Karolina Welka podziękowała za dotychczasową współpracę i wyraziła życzenie, by włocławski szpital zawsze postrzegany był jako jeden z najlepszych w województwie. Dodała też, że od lat pracuje na to wspaniała kadra szpitala.

„Przede mną kolejne nowe wyzwania, podczas których będę z radością i dumą obserwowała dalszy rozwój Szpitala we Włocławku” – napisała na zakończenie Karolina Welka.

Karolina Welka zrezygnowała ze stanowiska dyrektorki włocławskiego szpitala.
Karolina Welka zrezygnowała ze stanowiska dyrektorki włocławskiego szpitala. Wojciech Alabrudziński

Karolina Welka będzie współpracować z kolejnym szpitalem

Co dalej, po upływie okresu wypowiedzenia, zamierza robić Karolina Welka? Przekazała nam, że ma już plan na dalszą karierę. Jej dalsza praca zawodowa również związana będzie z placówką medyczną. Na razie nie zdradza jednak szczegółów.

- Decyzję o rezygnacji podjęłam już rok temu – zaznacza Karolina Welka dodając, że ma plan na dalszą drogę zawodową. - Bez planu nie podejmuje się takich decyzji. Nie chciałabym jeszcze zdradzać szczegółów, ale z pewnością będzie to kolejny szpital, z którym będę współpracować.

Karolina Welka w radzie nadzorczej szpitala w Golubiu-Dobrzyniu

Warto dodać, że od czerwca 2023 roku Karolina Welka jest zastępcą przewodniczącej Rady Nadzorczej Szpitala Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu. Na stanowisko została powołana uchwałą z 2 czerwca 2023. Dodajmy, że już w 2022 roku współpracowała ze Starostwem Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu (umowa o doradztwo), któremu podlega szpital. W korekcie oświadczenia majątkowego za 2022 rok wykazała, że z tego tytułu zarobiła 4 tysiące zł.

Kim jest Karolina Welka, dyrektorka szpitala we Włocławku?

Karolina Welka konkurs na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku wygrała jesienią 2019 roku. Z placówką związana była od 2016 roku. Najpierw pracowała jako zastępca dyrektora do spraw ekonomicznych, inwestycyjnych i eksploatacyjnych, a od lipca 2019 roku pełniła obowiązki dyrektora.

„Ze szpitalnictwem jest związana od 2008 roku, pracowała między innymi na stanowiskach zastępcy dyrektora Nowego Szpitala w Świeciu i prezesa zarządu Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie; była także konsultantem rozbudowy Zakładu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie” – informował Urząd Marszałkowski w Toruniu w 2019 roku po rozstrzygnięciu konkursu.

Karolina Welka jest absolwentką Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy na kierunku technologia chemiczna, absolwentką studiów podyplomowych z zarządzania marketingiem w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz zarządzania jednostkami służby zdrowia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Karolina Welka zrezygnowała ze stanowiska dyrektora szpitala we Włocławku. Będzie pracować w innej lecznicy. Zdjęcia - Włocławek Nasze Miasto

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska