Kartka z paszportowego kalendarza na ten weekend

  Kartka z paszportowego kalendarza na ten weekend

  Zdjęcie autora materiału

  Marek Weckwerth

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rynek staromiejski w Żninie

  Rynek staromiejski w Żninie ©Marek Weckwerth

  Dla tych co są do tańca i do różańca, co lubią miasto i wiejskie uciechy. Nawet dla tych, co mają bojowy nastrój. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jak amen w pacierzu!
  Rynek staromiejski w Żninie

  Rynek staromiejski w Żninie ©Marek Weckwerth

  Taką deklarację składa Agnieszka Kowalkowska, dyrektor Biura Kujawsko- Pomorskiej Organizacji Turystycznej. Zaprasza więc na weekendowe imprezy w ramach Paszportu Turystycznego.

  * Bydgoszcz, 15 września Święto Szlaku TeH2o – TehoFest 2018 15 obiektów Szlaku

  Rodzina Bromberków… Brzmi znajomo? Z całą pewnością osadzenie tej bydgoskiej familii w roli gospodarzy tegorocznego „Tehofestu” nie jest dziełem przypadku.
  Dziadek Bromberek od dekad jest szyprem na Kanale Bydgoskim, jego córka, farmaceutka, pracowała w niejednej bydgoskiej aptece. Wnuczek dziadka oraz syn aptekarki to młody, wzięty fotografik, kontynuujący lokalne tradycje tej ciekawej profesji. 15 września na Szlaku TeH2O odkryjemy niezwykłą bydgoską opowieść w 15 odsłonach. Wizyta w 15 obiektach to prawdziwe wyzwanie!
  Więcej na: http://ludzieitechnika.pl/206-teh2o-swieto-szlaku-teh2o-tehofest-2018

  * Biskupin, 15-23 września XXIV Festyn Archeologiczny „Archeomarket. Od wymiany po stragany”

  Misja marketingu wg guru marketerów, Filipa Kotlera, brzmi „Sprzedawać wszystkim wszystko”. Trudno domniemywać, czy już w epoce kamienia przeczuwano jej sformułowanie, ale są dowody na to, że handlujący, nawet w zamierzchłych czasach, doskonale wiedzieli „o co w tym wszystkim chodzi”. Towar za towar, wymiana darów pomiędzy władcami, wreszcie – wymiana idei. Biskupin zaprasza na szlaki handlowe i do „Archeomarketu”. Czy będą promocje? Z pewnością - emocje!
  Więcej na: http://www.biskupin.pl/festyn

  * Grudziądz, 15-16 września V Zlot Pojazdów Militarnych i Grup Rekonstrukcyjnych Fort Wielka Księża Góra, Wielkie Lniska, Grudziądz

  W Grudziądzu znów niezła jazda! Przejażdżki militarnymi pojazdami i loty balonem na uwięzi. Pokazy grup rekonstrukcyjnych, prezentacje wojskowych motocykli, broni palnej współczesnej i historycznej. Na takich imprezach strzelnica broni pneumatycznej to strzał w dziesiątkę! Na głodnych wrażeń czeka kuchnia polowa z żołnierskim menu.
  Więcej na: https://kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/v-zlot-pojazdow-militarnych-i-grup-rekonstrukcyjnych

  * Żnin, 16 września 43. „Jesień na Pałukach” Żniński Dom Kultury, żnińska starówka

  Folklor pasuje do jesieni. Jak ona stroi się w paletę jaskrawych kolorów, przywdziewa korale, wiruje w tańcu warkoczami roześmianych dziewcząt. Żnin po raz kolejny z przytupem organizuje „Jesień na Pałukach” - Zjazd Twórców Ludowych, Jarmark Sztuki Ludowej oraz Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych.
  Więcej na:
  http://www.zninskidomkultury.pl/index.php/2-uncategorised/136-43-jesien-na-palukach

  * Pakość, 16 września Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego - nadanie Kalwarii Pakoskiej statutów archidiecezjalnego sanktuarium Kościół Ukrzyżowania Jezusa Chrystusa i Matki Bożej Bolesnej

  W Pakości wielkie święto! O godz. 11.30, przy ołtarzu polowym na Wzgórzu Kalwaryjskim, rozpocznie się uroczyste nabożeństwo, a podczas sumy odpustowej pod przewodnictwem Prymasa Polski ks. ABP-a Wojciecha Polaka, o godz. 12.00, Kalwaria Pakoska otrzyma statut archidiecezjalnego Sanktuarium Męki Pańskiej. Po Mszy Świętej Franciszkanie zapraszają na biesiadę oraz festyn ekologiczny. Coś dla ciała, coś dla ducha…
  Więcej na: https://kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/odpust-ku-czci-podwyzszenia-krzyza-swietego-biesiada-franciszkanska-festyn-ekologiczny

  * Topolno - Winnica przy Talerzyku, 14 września, wyjazd z Bydgoszczy o godz. 15:00
  „Winobranie” - wycieczka z programu “Bydgoszcz w Pakiecie” / dla pełnoletnich
  Partner: Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna „ByLOT”


  Winny Pan Wiesław, winna Pani Ania... Winne są grona – w sam raz do zbierania!
  W piątek gospodarze “Winnicy przy Talerzyku” zapraszają na winobranie. Dojrzałe owoce szczepu Rondo czekają na zbiór, a na nas czeka nagroda za owocną pracę: opowieść o tym, że sny i marzenia się spełniają, udział w procesie powstawania wina oraz degustacja lokalnych trunków i serów. 2018… to będzie dobry rocznik!
  Winnica położona jest w Topolnie, tuż przy grodzisku „Talerzyk” z XI w., w pradolinie Wisły, skąd roztacza się piękny widok na jej meandry. Na południowo-zachodnim stoku rośnie 2 tys. winorośli
  szczepów: Solaris, Bianca, Regent i Rondo. Produkcja wina odbywa się tu wyłącznie ze zbiorów ręcznych. Winnica istnieje od 2010 roku.
  Bilety dostępne na: https://www.tickeo.pl/Client/Details?AttrId=92

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Wybierz region, dokąd chcesz wyjechać:

  Turystyczne TOP

  Weź udział w największej konferencji marketingowej w regionie!

  Weź udział w największej konferencji marketingowej w regionie!

  Wielkie muzyczne show w Bydgoszczy! 12 znakomitych wokalistów i ponad 20 przebojów muzyki!

  Wielkie muzyczne show w Bydgoszczy! 12 znakomitych wokalistów i ponad 20 przebojów muzyki!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

  100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego