Mateusz Pietras
Katarzyna Piter i Weronika Falkowska w półfinale warszawskiego turnieju w grze podwójnej TWITTER/BNP PARIBAS WARSAW OPEN
Deblistki Katarzyna Piter i Weronika Falkowska wyeliminowały rozstawione z numerem czwartym Białorusinki Lidię Morozową i Aliaksandrę Sasnowicz 6:4, 7:5. Polki sprawiły niespodziankę i zagrają w półfinale BNP Paribas Warsaw Open z Czeszką Lindą Noskovą i Chinką Xyiu Wang. Mecz zaplanowano na jutro.

Rywalkami rozstawione deblistki

W pierwszej rundzie BNP Paribas Warsaw Open polskie deblistki Katarzyna Piter i Weronika Falkowska w przekonujący sposób rozprawiły się z Kazaszką Niginą Abduraimową i Brytyjką Jodie Burrage 6:3, 6:1. Oba sety trwały dwadzieścia sześć minut, ponadto Biało-Czerwone nie straciły podania.

W drugiej rundzie na kortach warszawskiej Legii rywalkami były rozstawione z numerem czwartym Białorusinki Lidia Morozowa i Aliaksandra Sasnowicz. W pierwszym meczu w dwóch setach ograły Japonkę Nao Hibino i Gruzinkę Oksanę Kałasznikową 6:1, 7:5.

Wygrany, przegrany set

Początek należał do faworytek z Białorusi, które szybko przełamały Piter i Falkowską, a potem wyszły na prowadzenie 4:1. Od tego momentu pałeczkę przejęły Polki, które grały jak z nut. Szybko wygrany gem przy własnym serwisie, a później zwycięstwo na przewagi. Od stanu 4:1, gospodynie wygrały pięć gemów i nie jednego kibica mogły przyprawić w osłupienie. Dziesiątym gem został wygrany bez straty punktu.

Druga odsłona meczu ćwierćfinałowego miała zupełnie inny scenariusz. Tenisistki na zmianę się przełamywały. Lepiej z tego wszystkiego wyszły Polki, które w jedenastym gemie przełamały Morozową i Sasnowicz. Piter i Falkowska zwyciężyły 7:5 i całe spotkanie w dwóch setach.

W półfinale Biało-Czerwone czeka Czeszka Linda Noskova i Chinka Xyiu Wang. Gospodynie jak i rywalki nie są rozstawione.

Mecz o finał BNP Paribas Warsaw Open (ranga 250) zaplanowano na jutro.

Również w sobotę swój mecz ćwierćfinałowy zagra Iga Świątek, która planowo miała pojawić się w piątek. Z powodu deszczu mecz Polki z Czeszką Lindą Noskovą został przełożony na inny termin.