Nawiązująca do sztuki aborygenów praca Macieja Jelińskiego
Natalia Żalińska uczyła się w Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. Naukę kontynuuje w Liceum Ogólnokształcącym w systemie zaocznym. Swoje umiejętności rozwijała pod kierunkiem bydgoskiego plastyka, Grzegorza Pleszyńskiego. Zajmuje się przede wszystkim malarstwem sztalugowym, rysunkiem, instalacją oraz fotografią. Współpracuje z Maciejem Jelińskim, tworząc instalacje plastyczne na terenie Szubina. Jest członkinią szubińskiej grupy plastyków PLAMA' S. Od czterech lat bierze udział w akcji charytatywnej (Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej - Dom Dziecka w Kołdrąbiu). W maju uczestniczyła w realizacji projektu "Ożywiajmy historię".
Natomiast Maciej Jeliński jest instruktorem zajęć plastyczno-edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Prowadzi je w świetlicy socjoterapeuty-cznej przy Szkole Podstawowej w Królikowie "Baza dzieci aktywnych'' . Uprawia malarstwo i rysunek, m.in. w oryginalny sposób interpretuje sztukę aborygenów. W dorobku twórczym ważne miejsce zajmują happeningi oraz instalacje. Jest prezesem szubińskiej grupy plastyków "PLAMA' S'' istniejącej od 1977 roku.
Obrazy oraz instalacje prezentował na ponad 30 wystawach indywidualnych i 40 zbiorowych. Do ważniejszych należą: Dinxperlo (Holandia), Koszlin, Lubostroń, Inowrocław, Solec Kujawski, Nakło n/Notecią, Bydgoszcz. W lutym 2006 w galerii Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Bydgoszczy zaprezentował swoje najnowsze prace w większości abstrakcje.
Prezentowane w "Węgliszku" prace Natalii Żalińskiej to cykl "Abstrakcje", prace Macieja Jeli-ńskiego pochodzą z cyklu "Impresje morskie".
