Wyprzedaż tytułów wycofanych z bibliotecznego księgozbioru będzie trwała od poniedziałku 4 listopada do piątku 8 listopada. Na kiermasz można wybrać się w godzinach pracy biblioteki: poniedziałek, wtorek i czwartek od godz. 12 do 19. w środę od godz. 11 do 15, natomiast w piątek od godz. 8:30 do 16.
Na kiermasz trafiły między innymi: literatura piękna (polska i obca), powieści obyczajowe (m.in. M. Szwaja, I. Matuszkiewicz, K. Grochola), kryminały (M. Krajewski, A. Christie itd.), fantastyka, klasyka (w tym komplety dzieł S. Wyspiańskiego, J. Słowackiego, J. Conrada, L. Tołstoja). Dostępne będą także wydawnictwa encyklopedyczne i albumy oraz książki dla dzieci.
- Łącznie na wyprzedaż trafi ok. 2000 tytułów. Ceny: od 2 zł; albumy, encyklopedie, słowniki i leksykony – od 5 zł. Ostatniego dnia (piątek) wszystkie książki po 50 groszy, a w południe biblioteka uwolni tytuły, które się nie sprzedały (odda je za uśmiech) – informuje Marek Ospalski z Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu.
Pracownicy obsługi UMK chcą podwyżki płac i poprawy warunków pracy
Kiermasz książek to nie jedyna propozycja Książnicy na początek listopada. W poniedziałek 4 listopada o godz. 18 w bibliotece przy ul. Poznańskiej 52 zaplanowano spotkanie z cyklu „Podgórz sprzed lat”. Tym razem, ze względu na przypadające w listopadzie święto patronki kolejarzy – św. Katarzyny, poświęcone zostanie kolei.
- W bibliotece przy ul. Poznańskiej 52 opowiemy o głównym dworcu kolejowym Torunia we wsi Piaski Wielkie. Będzie też mowa o przystanku kolejowym Kluczyki i o ogrodzie wycieczkowym, miejscu rozrywek podgórzan i torunian, które było tam wcześniej – informuje Książnica Kopernikańska. - „Kolejowo: z dworca Toruń Główny na towarowy i do nowej lokomotywowni” to kolejna prelekcja przygotowana przez Katarzynę Kluczwajd w oparciu o jej własną książkę „Podgórz. Toruńskie przedmieścia sprzed lat” (2018).
Natomiast Książnica przy ul. Lelewela 3 zaprasza na teatralny tydzień z baśniami braci Grimm. Spektakle zostaną zaprezentowane w estetyce japońskiego teatru obrazkowego Kamishibai. Na dzieci czeka m.in. pokaz „Królowej pszczół”, „Brata i siostry”, „Trzech świnek” oraz „Lisa i konia”. Przedstawienia będą odbywały się od 4 do 8 listopada, jednak na spektakle 5, 6 i 8 listopada wstęp będą miały tylko zgłoszone wcześniej grupy. Natomiast 4 i 7 listopada o godzinie 17 przedstawienia będą otwarte dla publiczności (wstęp jest wolny).
