
Cykl wakacyjnych imprez w gminach rozpocznie się w piątek 20 sierpnia po południu. Gdzie warto pojechać, by ciekawie spędzić czas? Oto nasza wakacyjna ściąga. Propozycje w gminach pod kolejnymi zdjęciami

Gmina Białe Błota zaprasza do Murowańca i Ciela na imprezy i letnie seanse filmowe. Szereg atrakcji dla gości przygotowały: Gminne Centrum Kultury, Centrum Obsługi Edukacji i Sportu, a także Koło Gospodyń Wiejskich „Słoneczniki”. A co w programie?
W piątek 20 sierpnia o godz. 17 w Murowańcu ( ul. Staroszkolna) rozegrany zostanie turniej siatkówki plażowej o puchar wójta. Nawet w ostatniej chwili można dołączyć do grona zawodników.
Od godz. 20 seanse kina letniego. Oferta dla dzieci to sekretne życie zwierząt domowych, a dla dorosłych komedia romantyczna pt. „To skomplikowane”.
W sobotę 21 sierpnia podobna impreza w Cielu. Start o Godz. 16 przy ul. Starokościelnej. W programie m.in. koncerty Sary Kordowskiej i Diany Rusinek.O godz. 20 pokazany zostanie w letnim kinie film „Sing”, a dla dorosłych o godz. 22.15 „Mamma Mia”

Gmina Koronowo
Sporo się będzie w ten weekend działo w Koronowie. W sobotę 21 sierpnia na plaży w Pieczyskach
rozpocznie się o godz. 14 piknik charytatywny. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitacje małego Szymka z Wtelna
Szymek ma niespełna 2 lata, urodził się jako wcześniak. Cierpi na wiele schorzeń. Ma m.in. przepuklinę oponowo-rdzeniową, niedowład kończyn, rozszczep kręgosłupa, obniżone napięcie mięśniowe. Walka o jego zdrowie jest bardzo kosztowna.
W programie pikniku m.in. animacje dla dzieci, loteria, wypieki, kiermasz różności, alpaki, pokaz motocykli i wiele innych atrakcji. Obejrzeć będzie można pokazy w wykonaniu strażaków OSP, a nawet popływać z nimi po Zalewie Koronowskim łodzią ratunkową. Od godz. 17 na plaży potańczyć można zumbę. Wśród organizatorów imprezy m.in. gmina Koronowo i M-GOK w Koronowie, a także Stowarzyszenie „Łatwo Pomagać”.
W niedzielę 22 sierpnia w Koronowie kolejny koncert z cyklu „XXIII Mariackie Wieczory Kameralne”. O godz. 19 w koronowskiej bazylice wystąpią: Galina Susol z Ukrainy (mezzosopran) oraz Gedymin Grubba z Gdańska (organy).

Solec Kujawski
Występy w weekend także w Solcu Kujawskim. W niedzielę o godz. 18 na skwerze dr. Jordana w Solcu aktorzy teatru muzycznego pokażą program pt.” Z dziejów leżenia pod stołem”. Wstęp jest wolny.