KK Świecie przegrał z akademikami z Olsztyna

Piotr Robak dziś zagrał słabsze zawody, zwłaszcza do przerwy.
Piotr Robak dziś zagrał słabsze zawody, zwłaszcza do przerwy. Sławomir Wojciechowski
Trzecią porażkę z rzędu poniósł drugoligowiec ze Świecia. Po pełnym dramaturgii meczu KK uległ we własnej hali Interowi Parts/AZS UMW Olsztyn 77:82.

KK Świecie - AZS UMW Olsztyn

KK ŚWIECIE - AZS UMW OLSZTYN 77:82 (12:23, 10:19, 19:27, 36:13)
KK: Herman 20 (6), Grod 17 (2), Poliwka 11, Robak 9 (1), Kubacki 4 oraz Malinowski 7, Kowalski 6 (1), Plebanek 3 (1), Firyn 0.
AZS: Kowalewski 28 (4), Jankowski 12, Obarek 9 (1), Rosiński 5, Bacławski 4 oraz Chojnacki 14 (4), Andrusiewicz 10 (1), Ćwirko 0, Kułakowski 0.

Po pół godziny gry zanosiło się na klęskę świecian. Grali oni bardzo źle, zwłaszcza w pierwszych dwóch kwartach. Zdobyli w nich zaledwie 22 punkty. AZS prowadził 42:22. Kibice liczyli, że po przerwie ich drużyna przebudzi się. Tymczasem wcale tak nie było. W 21. min. było już 52:22 dla gości. Jednak podopieczni Andrzeja Struskiego nie poddali się. Do końca 3. kwarty odrobili część strat. Przegrywali po niej 41:69. Ostatnia odsłona to zwrot akcji o 380 stopni. Świecianie grali jak w transie, a przyjezdni nie potrafili trafić do kosza przez 6 minut. W 36. min. prowadzili już tylko 69:63. Jednak w porę otrząsnęli się i trzy udane akcje pozwoliły im odskoczyć znów na 12 "oczek". Ale koszykarze ze Świecia nie poddawali się. I odrabiali straty. Po akcjach Mikołaja Groda, Pawła Poliwki i Radosława Plebanka ("trójka") na 66 sekund przed końcem zrobiło sie 72:77. W ostatniej minucie dramaturgia była jeszcze większa. KK doszedł rywali na dwa "oczka" (77:79), ale w ferworze walki stracił za 5 fauli świetnie dysponowanych w tej części gry Groda i Poliwkę. I to chyba było kluczowe. Gospodarze mieli szanse doprowadzić do dogrywki, ale w najważniejszym momencie nie trafił za "3" Tomek Herman. (wcześniej trafił 6 "trójek"). Wygraną gościom przypieczętował rzutami wolnymi Marcin Kowalewski, najlepszy zawodnik AZS-u - 28 pkt, 11 zbiórek.