KK Świecie zdecydowanie uległ Korsarzowi

W Gdańsku Piotr Wiśniewski (nr 12) mieli duże problemy by trafić do kosza
W Gdańsku Piotr Wiśniewski (nr 12) mieli duże problemy by trafić do kosza Sławomir Wojciechowski/archiwum
Kiepska skuteczność była przyczyną porażki KK Świecie w Gdańsku. Tylko Tomasz Herman próbował przeciwstawić się Korsarzowi.

KORSARZ Gdańsk - KK Świecie 82:59 (20:10, 18:12, 16:19, 28:18)
Korsarz: Renkiel 22 (1), Urbaniak 19 (1), Chudy 21 (2), Dzierżak 5 (1), Iwicki 9 oraz Czyżewski 5 Kalski 1, Ignerowicz 0, Ronowski 0, Leśniak 0, Demczuk 0
KK Świecie: Herman 22 (3), Wiśniewski 12 (1), Bet 9 (1), Kubacki 8 (1), Michałek 0 oraz Malinowski 7 (1), Kowalski 3 (1), Babicz 0, Okomski 0

Świecianie bardzo słabo zaprezentowali się w pierwszych dwóch kwartach, w których rzucili zaledwie 22 punkty. Mecz zaczął się od prowadzenia Korsarza 11:0 i 13:1. Ten początek ustawił przebieg spotkania. Gdańszczanie 1. kwartę wygrali 10 punktami, a w drugiej jeszcze zwiększyli przewagę. Bardzo dobrze w ich szeregach spisywał się Piotr Renkiel, który do przerwy rzucił 16 pkt. Koszykarze ze Świecia fatalnie rzucali z półdystansu. Na 21 prób trafili tylko trzy.
Po przerwie wciąż utrzymywała się przewaga Korsarza, ale między 25. a 27. min. świecianom udało się odrobić część strat i przegrywali tylko 38:44. Niestety, gospodarze mieli w swoich szeregach Renkiela, Chudego i Urbaniaka. To po ich akcjach wszystko wróciło do normy. Po pół godziny gry zespół z Gdańska wygrywał 54:41. W ostatniej kwarcie “Piraci" nie dali sobie wydrzeć tej zaliczki, a nawet ją jeszcze zwiększyli. W zespole KK Świecie jedynie Tomasz Herman próbował dotrzymywać kroku rywalom. Pozostali zagrali bardzo słabo.